Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تجارت الکترونیک مصالح و لوازم ساختمانی

  • محصول
  • شرکت
دسته بندی محصولات

مسکن موتور توسعه صنعت ساختمان

مسکن موتور توسعه صنعت ساختمان

وزیر صنعت ، معدن و تجارت درباره محدودیت‌های صنعت سیمان و افت صادرات توضیح داد و تاکید کرد که همچون بسیاری از کشورهای پیشرفته باید سازه‌های بتنی جایگزین سازه‌های فلزی در ساختمان‌ها شوند.

محمدرضا نعمت زاده در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان اظهار کرد : در صنعت سیمان با محدودیت‌هایی از قبیل کاهش صادرات به دلیل نا امنی‌های به وجود آمده در منطقه و رکود نسبی مسکن در داخل کشور مواجه بوده‌ایم اما در بخش ساختمان و مسکن از ابتدای سال شاخص‌ها رو به بهبود بوده است که امیدواریم سیاست‌های پولی اتحاذ شده در شورای پول و اعتبار در جهت رونق مسکن کارساز باشد .

وی مسکن را موتور توسعه صنعت ساختمان دانست و تاکید کرد : در کشور ما سازه های فلزی به جای بتنی غالب شده‌اند در حالی که بیشتر کشورها مثل آمریکا و ژاپن از سازه‌های بتنی استفاده می‌کنند؛ لذا لازم است سازه‌های خود را مقاوم و به شکل بتنی بالا ببریم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد : یکی از موضوعات و مسائل حائز اهمیت ، بحث استفاده از محصولات سبک در ساخت و ساز است و باید کاری کنیم که قیمت تمام شده ساخت و ساز کاهش یابد و بحث کیفی ساختمان نیز مدنظر قرار گیرد .

وی تاکید کرد : محصولات ما باید روز به روز براساس استانداردهای بین المللی تولید شود و در بخش صادرات به جایی برسیم که هیچ واحد صنعتی نباشد که بخشی از محصول خود را به خارج صادر نکند .

نعمت زاده با تاکید بر تامین تولید داخل خاطرنشان کرد : صنعتگر و سرمایه گذار داخلی باید در عین تولید داخل نگاهش به سمت بازارهای جهانی باشد و بازارهای هدف و کشور های همسایه از دست ندهد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه ای که در بخش خصوص یا دولتی انجام می شود مربوط به بخش ساختمان است ، گفت : این هزینه که در بخش ساخت و ساز صورت می گیرد شامل مصالح و خدمات ساختمانی است .

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سالانه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ واحد صنعتی جدید کوچک، متوسط و بزرگ در کشور آغاز به فعالیت می کند که تبعا این تعداد واحد صنعتی نیاز به سیاست های جدید دارند .

وی با اشاره به نوآوری و رشد صنعت ساختمان و صادرات صنعت اظهار کرد : در سال ۱۳۹۳ بزرگترین صادرکننده سیمان در جهان بودیم و در زمینه کاشی و سرامیک نیز پنجمین صادرکننده بودیم . تاریخ شیشه گری ما به بیش از ۳۰۰۰ سال برمی‌گردد و خوشبختانه امروز در زمینه تجهیزات جدید ساختمان با رشد چشم‌گیری روبرو هستیم؛ لذا باید این صنعت را به صنعتی پویا و فعال در صحنه بین المللی تبدیل کنیم .

نعمت زاده همچنین بر لزوم برگزاری دو نمایشگاه صنعت ساختمان تاکید کرد و گفت : با توجه به اهمیت نمایشگاه صنعت ساختمان و ظرفیت‌های بالای این صنعت پیش بینی کرده‌ایم یک نمایشگاه دیگر در جوار فرودگاه امام خمینی(ره) احداث شود و قرار است ۱۵۰ هکتار زمین در آنجا در اختیار بگیریم .

وی گفت : با توجه به استقبال بالای شرکت‌کنندگان ، نمایشگاه بین‌المللی تهران گنجایش بیش از این را ندارد و لازم است نمایشگاه دیگری ایجاد شود که دو تا سه برابر نمایشگاه بین المللی تهران گنجایش داشته باشد .

 

ارسال نظر

پیک خانه

دانلود کنید

نظرسنجی

نظر شما درباره خانه دات کام


نمایش نتایج نظرسنجی ها