Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

سیستم UPS یا منبع تغذیه اضطراری را بشناسید

سیستم UPS، یک سیستم تغذیه اضطراری برق است که در ادامه در خصوص این دستگاه به توضیحات بیشتری اشاره خواهیم داشت.

سیستم UPS یا منبع تغذیه اضطراری را بشناسید

سیستم Uninterruptible power supply که به معنای منبع تغذیه اضطراری است، یک دستگاه الکتریکی است که زمانیکه جریان برق قطع می‌شود به وسیله انرژی باتری‌ خود به سرعت برق را به سیستم تزریق می‌کند.

سیستم UPS، با سیستم‌های اضطراری برق یا ژانراتورهای اضطراری فرق می‌کند. این سیستم به وسیله انرژی ذخیره شده‌ای که در باتری خود دارد از سخت افزارها و نرم‌افزارها محافظت می‌کند، چرا که در زمان قطعی جریان برق، سیستم‌ها را تغذیه می‌کند و مانع از رسیدن فشار و آسیب به سیستم‌ها می‌شود.

معمولا از UPSها برای محافظت از سخت‌افزارهایی همچون کامپیوترها، مراکز اطلاعاتی، تجهیزات مخابراتی و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌کنند، جایی که یک اختلال غیرمنتظره در نیروی برق می‌تواند منجر به صدمه دیدن و از بین رفتن کسب و کار و اطلاعات شود.

یونیت‌های UPS در اندازه‌ و قدرت‌های مختلف برای کاربردهای مختلف طراحی شده‌اند. بزرگترین UPS جهان که سیستم ذخیره انرژی الکتریکی آن معادل 46 مگاوات است در شهر فیربنکس آلاسکا قرار دارد که در طول زمان اختلال برق در این شهر و روستاهای اطراف آن این اختلال را پوشش می‌دهد و برق را به همه نواحی می‌رساند.

نقش اصلی هر UPS این است که زمانیکه منبع اصلی برق نتواند برق را تامین کند این سیستم در کوتاه‌ترین زمان ممکن برق را وصل کند. شایان ذکر است که اکثر یونیت‌های UPS با درجه‌های مختلف، قابلیت حل اختلالات برق در حد متوسط را دارند.

UPSها به سه دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول UPS Offline نام دارد. این مدلUPS ، معمولا برای کاربردهای خانگی و یا اداری به کار می‌رود.

دسته دوم Line-interactive UPS نام دارد. این مدلUPS ، یک نوع متوسط از این دستگاه است که نسبت به مدل Offline قدرت بیشتری دارد و هزینه کمتری نسبت به مدل بعدی، که معرفی خواهیم کرد دارد.

دسته سوم Online UPS نام دارد. این مدلUPS ، بهتری مدل UPS است و نه تنها در زمان قطع برق، کل سیستم را پوشش می‌دهد و از آن محافظت می‌کند بلکه قابلیت این را دارد تا جریان برق را تنظیم و منظم کند.

Uninterruptible power supply

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید