آموزش ایجاد بافت در دیوار

آموزش ایجاد بافت در دیوار

در این مقاله ما تصمیم داریم تا ابزار ساده‌ای که به کمک آن می‌توانید روی دیوار طرح و بافت ایجاد کنید را معرفی کنیم.

ایجاد بافت در دیوار یکی از راه‌کارهایی است که برای دکوراسیون خانه به کار می‌رود. البته انجام این کار سلیقه‌ایست و چیزی نیست که بگوییم اکثر افراد آن را می‌پسندند. اگر شما جزو افرادی هستید که به ایجاد بافت در دیوار علاقمندید، این مقاله برایتان بسیار سودمند خواهد بود، چرا که قصد داریم در این مقاله آموزش دهیم که چگونه می‌توانید با ابزارهای ساده‌ای که در اختیار دارید دیوارها را رنگ، و روی آنها طرح ایجاد کنید.

اولین قدم در رنگ آمیزی دیوار، رعایت مسائل ایمنی است. باید کف زمین، دور پنجره‌ها و بخش‌هایی که نمی‌خواهید رنگ روی آن ریخته شود را با پلاستیک بپوشانید.

 کشیدن پلاستیک روی لوازم

در مرحله دوم، دیوار گچی را روی دیوار نصب کنید. برای این کار هم می‌توانید دیوار گچی پیش ساخته را تهیه کنید و هم می‌توانید ترکیب آن را تهیه و روی دیوار بکشید. ضخامت دیوار گچی 0.3 سانتیمتر باشد.

 نصب دیوار گچی

حال نوبت به آن رسیده تا ابزار مورد نظر خود را برای شروع عملیات مشخص کنید. انتخاب این ابزار به سلیقه شخصی شما باز می‌گردد، که تمایل دارید چه طرح و بافتی را روی دیوار داشته باشید. اگر تمایل به ایجاد خطوط عمودی دارید ما سه نوع ابزار را پیشنهاد خواهیم داد: جارو، شانه، تی شیشه‌شوی.

 کاربرد جارو،تی،شانه

اگر علاقمند نیستید که روی دیوار بافت خطوط را داشته باشید میتوانید از بافت‌های خلاقانه دیگری استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از اسفنج، پارچه، دستمال کاغذی و یا کیسه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای کاربرد دستمال کاغذی و یا پارچه، باید آنها را فشرده کنید تا بافتی شکسته پیدا کنند.

 کاربرد اسفنج،پارچه، دستمال کاغذی

اگر تمایل داشتید تا دیوارهایتان بافتی به اصطلاح سیمانی داشته باشند، می‌توانید رنگ مخصوص را تهیه کنید و با غلتک روی دیوار بکشید.

 ایجاد بافت سیمانی

اگر به دنبال یک طرح جدید و متفاوت هستید می‌توانید از طرح گچ ونیزی استفاده کنید. این مدل رنگ، نمای سنگ مرمر را روی دیوار ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید که گچ ونیزی را با ماله فلزی باید روی دیوار اعمال کنید.

 گچ ونیزی

اگر می‌خواهید روی دیوار بافتی با ترکیب دو رنگ داشته باشید، می‌توانید از غلتک‌های دوتایی استفاده کنید.

*اگر تمایل داشتید تا از اسفنج برای ایجاد طرح روی دیوار استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا غلتکی با این بافت را تهیه کنید، با غلتک کار آسانتر پیش می‌رود.

  غلتک‌ دوتایی

آخرین پیشنهادی که خانه دات کام معرفی می‌کند، ایجاد بافت چوبی روی دیوار است. برای این کار ابتدا رنگ لاتکس مورد نظرتان را تهیه کنید، سپس با استفاده از ابزار روی غلتک طرح چوب را ایجاد کنید و در نهایت دیوار را رنگ بزنید.

 ایجاد بافت چوبی

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید