آموزش تعمیر ترک گرانیت

آموزش تعمیر ترک گرانیت

در این مقاله خانه دات کام نحوه تعمیر ترک سنگ گرانیت را آموزش خواهد داد.

اگر گرانیتی دارید که ترک خورده و نیاز به تعمیر دارد باید ابتدا نوع ترک آن را مشخص کنید و بعد از آن مراحل تعمیر را انجام دهید.

گاهی ترک و شکاف‌هایی روی گرانیت وجود دارد که ناخوشایند هستند اما تهدیدی برای عمر گرانیت ایجاد نمی‌کنند و اغلب نیز به طور طبیعی در سنگ گرانیت موجود هستند.

گاهی هم ترک‌های روی سنگ گرانیت به وجود می‌آید که کاملا مشهود است، در اثر حادثه‌ای بوجود آمده، و می‌تواند ایجاد خطر کند. این دسته از ترک‌ها حتما نیاز به تعمیر دارند.

 ترک گرانیت

برای تعمیر ترک گرانیت باید خاک گرانیت مطابق با سنگ گرانیت خود را تهیه کنید. همچنین برای ساختن خمیر و اعمال آن روی سنگ گرانیت به چسب مخصوص گرانیت نیز نیاز دارید.

*برای تهیه خاک گرانیت، می‌توانید مقداری از سنگ گرانیت که قابل رویت نیست را جدا و آن را آسیاب کنید. اگر هم که قطعه‌ای اضافه از سنگ را دارید می‌توانید به راحتی از همان استفاده کنید.

 خاک گرانیت

دور تا دور شکاف را با یک نوارچسب نقاشی بپوشانید تا زمانیکه می‌خواهید مواد را به شکاف وارد کنید در اطراف شکاف مواد اضافی باقی نماند.

 پوشاندن اطراف ترک

حالا نوبت به آن رسیده تا خمیر پوشش دهنده این ترک را تهیه کنید. برای انجام این فرآیند اپوکسی مخصوص سنگ گرانیت را تهیه کنید و مطابق دستور با خاک گرانیت ترکیب کنید. برای انجام این کار می‌توانید از ظرف‌های یکبار مصرف استفاده کنید.

 تهیه خمیر

بعد از آماده شدن خمیر با همان ابزاری که مواد را مخلوط کرده‌اید و یا به وسیله یک آبسلانگ، خمیر را روی شکاف اعمال کنید. توجه داشته باشید که بعد از پر شدن شکاف سطح آن را به خوبی صاف کنید تا بعد از خشک شدن مواد، روی سطح گرانیت، برآمدگی بوجود نیاید.

 اعمال خمیر

تنظیم کننده:پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید