چگونگی نگهداری از هیزم‌ برای زمستان

چگونگی نگهداری از هیزم‌ برای زمستان

خانه دات کام نحوه نگهداری صحیح هیزم را برای افرادی که از این روش گرمایش استفاده می‌کنند در این مقاله توضیح خواهد داد.

بسیاری از افرادی که در ماه‌های سرد و برفی سال از هیزم برای گرم کردن محل سکونت خود استفاده می‌کنند معتقد هستند که برای نگهداری هیزم شرایط خاصی وجود دارد که صد البته این عقیده کاملا درست و علمی است. به همین علت ما در این مقاله راهنمایی‌هایی را برای کسانی که به دنبال نگهداری صحیح از هیزم‌هایشان هستند لیست کرده‌ایم.

قدم اول

قطعات چوب را به صورتی مثلثی برش دهید. کارشناسان توصیه می‌کنند که برش طولی چوب به صورت مثلثی بهترین راه برای نگهداری صحیح از چوب است. همچنین پشتی، کاور زیرین و سقف مناسب برای هیزم‌ها در نظر بگیرید تا از آفات و برف و باران در امان باشند.

برش طولی چوب به صورت مثلثی

قدم دوم

هیزم‌ها را در معرض هوا و نور خورشید قرار دهید. برای اینکار می‌توانید فقط قسمت بالای هیزم‌ها را بپوشانید تا هیزم‌ها بتوانند از طرفین در معرض نور خورشید و هوا قرار بگیرند.

هیزم‌ها در معرض نور خورشید.

قدم سوم

هیزم‌ها را مستقیما روی زمین قرار ندهید. سعی کنید قفسه‌ای بسازید یا کاوری زیر هیزم‌ها قرار دهید که بین زمین و هیزم فاصله ایجاد کند. تماس چوب با زمین موجب پوسیدگی و یا رشد قارچ و دیگر مشکلات می‌شود.

بین زمین و هیزم فاصله باشد

قدم چهارم

هیزمها را دور از خانه و ساختمان نگه دارید. زیرا در صورت بروز آتش‌سوزی می‌تواند حادثه را بزرگ‌تر کند. بنابراین بهتر است فضایی که برای نگهداری هیزم‌ها تهیه می‌کنید از خانه دور باشد.

نگهداری هیزم دور از محل سکونت

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید