Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

خانه پیش ساخته برنده جایزه معماری

طرح خلاقانه یک گروه معماری برای خانه های پیش ساخته در ویرجینیا برنده جایزه اول مزیت معماری شد.

خانه پیش ساخته برنده جایزه معماری

طراحان گروه ویرجینیاتک که طرح خلاقانه ساختمان چندمنظوره­ای را ارائه داده بودند، اکنون ایده خود را به عمل درآورده­ اند و برای طراحی منحصر به فرد آن تحسین و تمجیدهای فراوانی را از آن خود کرده ­اند.

طرح «خانه­ کنار دریاچه» ماه گذشته برنده جایزه ی مزیت در طراحی معماری شد. این خانه 2200 فوت مربعی دارای فضای باز وسیع و نورگیری طبیعی بالا ست و کف و دیوارهای آن از چوب ساخته شده ­اند. رهبر این گروه معماری، جوزف ویلر، معتقد است بردن این جایزه از سوی یک ساختمان چندمنظوره، بسیار حائز اهمیت است.

آقای ویلر می­گوید: «با دریافت این جایزه اکنون می­توانیم به مردم بگوییم که استفاده از خانه ­های پیش­ ساخته ، نه تنها موجب صرفه­ جویی در هزینه­ های ساخت و ساز می­شود، بلکه طراحی ساختمان هم کیفیت بالایی خواهد داشت. این خانه گواهی بر این مدعاست که شیوه های سنتی ساختمان­ سازی در محل، به مرور از دور خارج خواهند شد. استفاده از اجزای پیش ­ساخته در ساخت خانه ­ها، با توجه به پیشرفت­های رو به رشد فناوری در این عرصه، امری اجتناب­ ناپذیر در آینده این صنعت است.»

به گفته­ ی آقای ویلر خانه­ ی کنار دریاچه تابستان گذشته ساخته شد و با قیمتی بالا به فروش رسید. اجزای این خانه، از جمله سرویس بهداشتی، آشپزخانه و دیوارهای صوتی­ ، تصویری در یک کارخانه ساخته شد. جایی که فناوری­های الکتریکی، تأسیساتی و دیجیتال آن به صورت یکپارچه نصب و راه­ اندازی شد و مورد تست قرار گرفت. سپس در 12 تکه به محل ساختمان منتقل شد. این شیوه روند ساخت و ساز را با حذف عواملی نظیر هماهنگی ­های لازمه با پیمانکار و کارگران، صرفه ­جویی در وقت و هزینه و بالا بردن کیفیت و پایداری و ایمنی، تا حد زیادی تسهیل کرد.

او همچنین می­ افزاید: «با توجه به وضعیت رو به وخامت روند افزایش جمعیت، مشکل مسکن و مسائل زیست­ محیطی در دهه­ های آینده، ما معتقدیم انجام ساخت و ساز به این شیوه، منطقی ­ترین راه برای مقابله با این مشکلات است.»

هدف سازندگان این خانه، ساختن خانه­ هایی است که در آنها معماری و صنعت برای پیشرفتی بزرگ با هم یکپارچه می­شوند تا فضاهایی پایدار و برآورندهء خواست ساکنان، و سازگار با جامعه و محیط زیست به وجود بیاورند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر