آموزش نصب تلویزیون در بالای شومینه

آموزش نصب تلویزیون در بالای شومینه

خانه دات کام در این مقاله شما را راهنمایی خواهد کرد تا به راحتی تلویزیونتان را روی دیوار و بالای شومینه نصب کنید.

شومینه یک بخش اصلی در اتاق‌های نشیمن و خانه‌ها را همیشه به خود اختصاص داده است. اکثر اوقات شاهد آن هستیم که مبلمان خانه‌ها به دور تلویزیون و پشت به شومینه چیده می‌شوند. اما چرا؟! به راحتی می‌توان تلویزیون را در محلی قرار داد که هم از آن استفاده شود و هم از شومینه. در این مقاله خانه دات کام نحوه نصب پایه و تلویزیون را بر روی دیوار و در بالای شومینه آموزش خواهد داد تا از فضا حداکثر استفاده را داشته باشید.

در اولین مرحله برای نصب تلویزیون روی دیوار و بالای شومینه، باید از وجود امنیت در فضا اطمینان حاصل کنید. به این معنا که بررسی کنید دیواری که تلویزیون روی آن نصب می‌شود محکم است یا خیر. بررسی کنید که حرارت شومینه تا چه میزانی به تلویزیون می‌رسد، اگر می‌رسد آن حرارت آسیب زننده است یا خیر.

*محکم بودن دیوار و نرسیدن حرارت به دیوار بالای شومینه بهترین حالت برای نصب است.

 اطمینان از امن بودن فضا

بعد از مشخص شدن جای تلویزیون روی دیوار و اطمینان از امن بودن فضا باید پایه دیواری تلویزیون را خریداری کنید. این پایه را باید بر مبنای سایز تلویزیون و اندازه دیوار تهیه کنید.

 پایه دیواری تلویزیون

در این مرحله باید تمام سخت‌افزارهای لازم را خریداری کنید. این ابزار شامل: پیچ اتصال، رول پلاک، واشر، جدا کننده، پایه و تراز، مداد، آچار، پیچ‌گوشتی و دریل با مته مناسب است.

*می‌توانید از فروشگاهی که پایه تلویزیون را خریداری می‌کنید تمام سخت‌افزارهای مورد نیازتان را هم تهیه کنید و از فروشنده نیز راهنمایی بگیرید.

 سخت‌افزارهای مورد نیاز

حالا نوبت به آن رسیده تا مکان‌هایی که باید روی دیوار برای نصب پایه سوراخ شوند را مشخص کنید. برای اینکار پایه را روی دیوار قرار دهید و با مداد دو حفره در بالا و دو حفره در پایین را علامتگذاری کنید.

 علامتگذاری برای دریل

پایه را بردارید و نقطه‌های علامتگذاری شده را سوراخ و بعد رول پلاک کنید.

 رول پلاک

سپس پایه را روی دیوار بگذارید، به کمک واشر و پیچ‌های اتصال آن را به دیوار نصب کنید.

نصب پابه تلویزیون

در مرحله آخر تلویزیون را روی پایه‌ها سوار کنید.

 نصب تلویزیون

تنظیم کننده:پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید