Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آسفالت در مقابل سقف فلزی

در این مقاله خانه دات کام آسفالت و سقف فلزی را در مقابل یکدیگر قرار داده و با هم مقایسه می‌کند.

آسفالت در مقابل سقف فلزی

ممکن است شما به دنبال سقف جدیدی برای خانه خود باشید، گزینه‌های مختلفی برای شما وجود دارند. اکثر افراد از آسفالت برای سقف خود استفاده می‌کنند چرا که یک مصالح ساختمانی شناخته شده است و سهولت تعمیر و نصب راحت آن هم شناخته شده است. اما همانطور که در ابتدا هم به آن اشاره کردیم گزینه‌های متنوع دیگری هم برای شما وجود دارد که فلز یکی از آن گزینه‌ها است. فلز به علت طول عمر، دوام و سبک وزنی‌اش یک انتخاب مناسب دیگر است.

در این مقاله خانه دات کام آسفالت و سقف فلزی را رو به روی هم گذاشته است تا با تفاوت آنها آشنا شوید و انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

اول از همه باید بگوییم که هر دو متریال برای هر سبک خانه‌ای مناسب هستند.

سقف فلزی دوام بالایی دارد و در برابر تمام اتفاقات طبیعی همچون باران، برف، گرما، سرما و... نفوذ ناپذیری و مقاومت قابل توجهی دارد. سقف فلزی بدون ضعف نیست به عنوان مثال تگرگ شدید و یا افتادن و کشیده شدن شاخه‌های تیز و بزرگ درختان می‌تواند به آن آسیب وارد کند.

البته در این مورد می‌توانید تا حدودی دغدغه‌تان را برطرف کنید. می‌توانید با سازنده صحبت کنید و سقف بادوام‌تری همچون سقف فولادی را انتخاب کنید. چراکه سقف فولادی از سقف مسی بادوام‌تر است.

آسفالت عمر کوتاه‌تر و دوام کم‌تری دارد. آب و هوای مرطوب می‌تواند منجر به رشد جلبک و قارچ روی آن شود. همچنین در آب و هوای سرد ممکن است روی آن ترک بردارد. بعلاوه آسفالت قابلیت بالایی در دریافت گرما و سرما و انتقال آن به ساختمان دارد.

هزینه نصب آسفالت از هزینه نصب سقف فلزی بسیار ارزانتر است. اما بعد از چند سال باید آن را ترمیم کنید. در صورتی که سقف فلزی عمر بسیار طولانی دارد و نیازی به بازسازی ندارد. به همین علت اگر در طولانی مدت بخواهیم هزینه‌های هر دو متریال را با یکدیگر مقایسه کنیم در طولانی مدت سقف فلزی قطعا به صرفه‌تر است.

سقف فلزی در مصرف انرژی می‌تواند بسیار کارآمدتر عمل کند چراکه هزینه‌های گرمایش و سرمایش را در ساختمان کاهش می‌دهد. در صورتی که آسفالت گرما و سرما را به شدت جذب می‌کند و انتقال می‌دهد.

سخن آخر آنکه سقف فلزی با محیط زیست سازگارتر است چرا که در برخی موارد می‌تواند به صورت 100% قابل بازیافت باشد در صورتی که آسفالت چنین قابلیتی ندارد و هزینه‌های هنگفتی باید صرف زباله‌های آن شود. هچنین آسفالت یک محصول مبتنی بر نفت است که مصرف سوخت‌های فسیلی را افزایش می‌دهد.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید