آموزش ساخت سوئیت

آموزش ساخت سوئیت

ساخت یک سوئیت کوچک در کنج باغ یا حیاط خانه‌ را با خانه دات کام یاد بگیرید.

شاید مدت‌هاست که در این فکر هستید تا در گوشه باغ یا حیاط خود یک سوئیت کوچک بسازید. خانه دات کام در این مقاله همراهان خود را راهنمایی خواهد کرد تا بتوانند به راحتی سوئیت مد نظرشان را با مصالح ساختمانی در دسترس بسازند. مصالح ساختمانی که می‌توانید از آنها در ساخت سوئیت استفاده کنید بسیار متنوع هستند. شما می‌توانید از آجر، چوب، بتن و حتی مواد بازیافتی مانند بطری‌های پلاستیکی در ساخت سوئیت استفاده کنید.

برای ساخت سوئیت ابتدا نیاز به یک برنامه دارید. این برنامه شامل این است که سوئیت در کجا باید ساخته شود، طرح و نقشه سوئیت چه باشد، از چه مصالحی ساخته شود و ...

*توجه داشته باشید که قبل از شروع کار تمام متریا‌ل‌ها و مصالح مورد نیاز را تهیه کنید.

 برنامه‌ریزی

سوئیتی که در این مقاله ساخت آن را آموزش می‌دهیم، نقشه مربعی شکل دارد و از جنس آجر است. پس بنابراین در محل مورد نظر شروع به کندن زمین به شکل مربع به عمق حدودا 60 سانتیمتر می‌کنیم.

*توجه داشته باشید که عمق خندق یا همان گودال مربع شکل نباید زیاد باشد.

 کندن زمین به شکل مربع

حال شروع کنید و آجرها را از کف گودال بچینید. برای ملات بین آنها هم می‌توانید از سیمان استفاده کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که به ارتفاع مورد نظر سوئیت برسید.

*توجه داشته باشید که در محل قرار گیری درب ورود و خروج و پنجره‌ها، دیوار چینی نکنید.

 آجرها را از کف گودال بچینید

ملات سیمانی

 اتمام دیوارچینی

بعد از اتمام دیوارچینی سوئیت، سقف را نصب کنید.

*می‌توانید از چوب و یا مواد بازیافتی برای ساخت سقف استفاده کنید.

ساخت سقف 

درب ورودی را در چهارچوب‌ها نصب کنید.

 درب ورودی

همانطور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید سوئیت یک نورگیر هم دارد. اگر مایل هستید که سوئیت شما نورگیر داشته باشد باید در طرح اولیه و در همان قدم اول که در حال برنامه‌ریزی هستید تمام این موارد را مشخص کنید.

  نورگیر

روش دیگری که می‌توانید از طریق آن سوئیت را بسازید، استفاده از بطری‌های پلاستیکی است. برای این کار باید به مقدار مورد نیاز بطری پلاستیکی تهیه کنید و داخل آنها را با شن پر کنید تا سنگین شوند، تا زمانی که آنها را روی یکدیگر قرار می‌دهید جابجا نشوند و در جای خود بمانند. برای ساخت سوئیت با استفاده از بطری نیاز به کندن زمین ندارید. کافی است بطری‌ها را به صورت خوابیده روی یکدیگر قرار دهید و با استفاده از چسب آنها را در جای خود محکم کنید. برای پنجره این سوئیت چند قطعه پلاستیک را به نرده چوبی بچسبانید و روی بطری‌ها قرار دهید. سپس دو ردیف دیگر بطری بچینید و برای سقف یک قطعه تخته چوبی را تهیه و جای گذاری کنید.

 بطری‌های پلاستیکی

داخل بطری‌ها را با شن پر کنید

بطری‌ها راروی هم بچینید

روی بطری‌ها چسب بزنید

ساخت پنجره و سقف

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید