Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نوسازی سبکِ خانه های ایرانی

استودیوی طراحی و معماری پرگار در تهران مثال معتبر از اینکه چگونه بازسازی یک بنا بدون تخریب کامل آن امکان پذیر است را انجام داده است .

نوسازی سبکِ خانه های ایرانی

 بازسازی خانه ی کاوه یکی از بهترین مثال هایی است که نشان میدهد جذابیت و سنت یک بنا بدون تخریب کامل آن حفظ میشود. این بنا که بیست ساله و سه طبقه است یک زیر زمین و دو طبقه دارد این بنا امکانات مدرن ندارد و از مصالح قدیمی ساخته شده. بزرگترین چالش این کار ایجاد نور بیشتر در تاریکی و مناطق کم نور خانه است که ظاهرا مشکل غالب خانه های تهران است.

در مرحله ی اول یک نقشه ی یکپارچه برای کل خانه طراحی شد تا فضای بیشتری برای خانه ایجاد شود. قسمت وسط این نقشه روشن کردن قسمت های تاریک خانه بود. ترکیب نور و رنگ توانست مشکل کم کردن فضای تاریک خانه را حل کند. همچنین فضای سبزتر از این بابت خلق شد که اغلب خانه های تهران کهنه اند و مردم به ندرت از بالکن استفاده میکنند. نمای ساختمان به جهت ایجاد فضا و زیرزمین به عنوان پارکینگ و فضای بدن سازی طراحی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه ی مطلب

ارسال نظر