Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چطور خانه یخی(ایگلو) بسازیم

ایگلوها، خانه و کلبه‌های یخی هستند که از برف و یخ ساخته می‌شوند.

چطور خانه یخی(ایگلو) بسازیم

ساخت خانه یخی نسبتا ساده است و در عرض چند ساعت می‌توان ایگلو را بنا کرد. دمای داخلی ایگلو از 7- درجه سانتیگراد (19 درجه فارنهایت) تا 16 درجه سانتیگراد (61 درجه فارنهایت) متفاوت است. اگر دمای بیرونی ایگلو به 45- سانتیگراد (61 درجه فارنهایت) برسد بازهم دما میان همان دماهایی که بالا ذکر شد متغیر است.

انتخاب زمین مناسب

اولین مرحله انتخاب زمین مناسب برای ساخت ایگلو است. یک سطح شیب‌دار برای ساخت ایگلو انتخاب کنید. مطمئنا ساخت ایگلو در یک زمین مسطح راحت است. اما وقتی ایگلو را در یک سطح شیب‌دار بسازید باعث می‌شود تا برای ساخت آن به آجرهای کمتری نیاز داشته باشید.بعد از انتخاب جای مطلوب، عمق ایگلو را هم اندازه‌گیری کنید. عمق ایگلوی شما حداقل باید 0.61 متر باشد.

عمق ایگلو را  اندازه‌گیری کنید

محل دیوارها را مشخص کنید و یک دایره منظم بکشید. به این نکته توجه داشته باشید که هرگز قطر دایره بزرگتر از 0.3 متر نباشد. زیرا شما باید یک گنبد(سقف) کامل داشته باشید و اگر قطر دایره بیشتر از 0.3 متر باشد این کار غیر ممکن می‌شود، حتی با ابزارهای خاص.

دایره منظم بکشید

حالا نوبت آن است که آجرهای برفی و یخی را برش دهید و از داخل ایگلو شروع به ساختن کنید.

از داخل ایگلو شروع به ساختن کنید.

در وهله اول، یک گودال مستطیل شکل ایجاد کنید، تا برای برش آجرها راحت باشید. بسته به اندازه ایگلوی شما، اندازه آجرها می‌تواند متغیر باشد. اما معمولا، بلوک‌های ایگلو باید 0.91 متر طول و 38 سانتیمتر بلندی و 20 سانتیمتر زخامت داشته باشد.

*اگر بر روی شیب و دامنه کوه کار می‌کنید در جهت شیب حفاری را انجام دهید.

گودال مستطیل شکل ایجاد کنید

 بلوک‌ها را به اندازه مورد نیاز برش دهید و از محیط داخلی خارج کنید.

خارج کردن بلوک‌ها از گودال

یک لایه نازک برف بکشید و سپس بلوک‌ها را روی آن بچینید. هر چه به سمت بالا و گنبد ایگلو پیش بروید سایز بلوک‌ها کوچکتر شده و مقداری انحنا پیدا می‌کنند. این کار را می‌توانید به وسیله یک کاردک مخصوص انجام دهید. اگر شکافی بین بلوک‌ها بوجود آمد به راحتی می‌توانید آنها را با برف بپوشانید.

چیدن بلوک‌ها

یک لایه نازک برف بکشید و سپس بلوک‌ها را روی آن بچینید. هر چه به سمت بالا و گنبد ایگلو پیش بروید سایز بلوک‌ها کوچکتر شده و مقداری انحنا پیدا می‌کنند. این کار را می‌توانید به وسیله یک کاردک مخصوص انجام دهید. اگر شکافی بین بلوک‌ها بوجود آمد به راحتی می‌توانید آنها را با برف بپوشانید.

چیدمان بلوک‌ها

بلوک نهایی که در مرکز گنبد قرار می‌گیرد باید با ظرافت جای گذاری شود. به اندازه برش دهید بلوک را و از داخل ایگو جای گذاری کنید.

بلوک نهایی

منافذی را در ایگلو ایجاد کنید تا از مسمومیت شما در برابر CO2 جلوگیری کند. گرمای بدن شما منجر می‌شود تا برف ایگو ذوب شود و مجددا یخ بزند. به همین دلایل باید یک تهویه مناسب در نظر داشته باشید. ایجاد یک حِلال کوچک به عنوان سیستم تهویه در ایگلو، می‌تواند بسیار مناسب باشد.

تهویه ایگلو

هم اکنون نوبت آن است که درب ورودی و خروجی را ایجاد کنید. برای اینکه کار از کاردک‎های مخصوص استفاده کنید. به اندازه مناسب برش دهید و بلوک‌ها را خارج کنید.

برای محافظ از این درب، یک حالت تونل مانند در جلوی درب ایجاد کنید.

محافظت از درب

در نهایت برای محکم کاری‌های نهایی روی ایگلو، به ویژه نواحی که احساس می‌کنید شکاف ریزی دارند برف بریزید و از ایگوی خود لذت ببرید.

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید