Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چطور شومینه گازی را تمیز کنیم؟!

تمیز کردن شومینه گازی کار بسیار آسانی است که در ادامه به نحوه انجام آن اشاره خواهیم داشت.

چطور شومینه گازی را تمیز کنیم؟!

شومینه‌های گازی به خوبی به خانه گرما می‌بخشند. اگر توجه کرده باشید این شومینه‌ها در طی زمان کثیف می‌شوند. در این مقاله آموزش خواهیم داد که چگونه به راحتی می‌توانید شومینه را تمیز کنید.

برای تمیز کردن شومینه ابتدا باید شیر گاز شومینه را ببندید. چند دقیقه اجازه دهید تا گاز از لوله خارج شود. همچنین باید زمان دهید تا داخل شومینه و چوب و دیگر وسایل آن خنک شود.
شیر گاز شومینه

بعد از خنک شدن تمام اجزای شومینه، هیزم‌های تزئینی را از داخل شومینه خارج کنید و روی یک پارچه و حوله تمیز قرار دهید. سپس با استفاده از یک قلمو، همچون آنچه در تصویر می‌بینید تمام سیاهی‌ها و خاکسترهای رو هیزم‌ها را پاک کنید.

 تمیز کردن خاکسترهای رو هیزم‌ها

اگر شومینه شما سنگ دارد و می‌خواهید سنگ‌ها را تمیز کنید، بعد از خنک شدن آنها، سنگ‌ها را خارج کنید و روی یک حوله و دستمال تمیز بریزید سپس با استفاده از یک جارو، گرد و غبارهای آن را بگیرید.

 جارو کشیدن سنگ‌های شومینه

برای تمیز کردن داخل شومینه از جارو برقی استفاده کنید.

 تمیز کردن داخل شومینه

اگر شومینه شیشه داشته باشد، برای تمیز کردن آن از شیشه‌پاکنی که مخصوص شیشه شومینه است استفاده کنید. اگر خیلی گرد و غبار نگرفته، شیشه‌ پاک کن را روی دستمال بزنید و بعد با حرکات دایره‌ای روی شیشه بکشید. اما اگر شیشه خیلی خاکستر به خود گرفته و سیاه شده شیشه پاک‌کن را مستقیما روی شیشه بزنید.

*به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ وجه از شیشه‌پاک‌کن‌های معمولی برای تمیز کردن شیشه شومینه استفاده نکنید. زیرا مواد تشکیل دهنده این نوع شیشه‌پاکن‌ها واکنش‌های نامطبوعی را نسبت به ذخایر کربن موجود در شیشه شومینه نشان می‌دهند.

تمیز کردن شیشه شومینه 

برای پاک کردن قسمت‌هایی از شومینه که خیلی خاک گرفته و سیاه شده از یک دستمال مرطوب که با آب گرم مرطوب شده، استفاده کنید.

*به این نکته توجه داشته باشید که از هیچ مایع و صابونی برای تمیز کردن داخل و نواحی اطراف آن استفاده نکنید. زیرا ممکن است بعد از روشن کردن شومینه، حرارت و آتش به آن واکنش نشان دهد.

*صرف نظر از آنکه جنس شومینه شما چیست، خواه از سنگ مرمر باشد خواه از طلا، سنگ، برنج و ... برای تمیز کردن آن فقط از آب گرم استفاده کنید.

تمیز کردن اطراف و داخل شومینه 

اگر شومینه بسیار سیاه شده است و با آب خاکسترها و سیاهی‌ها پاک نمی‌شوند از مقداری صابون(مایع شست‌وشو) و مقداری آب گرم استفاده کنید.

*به این نکته توجه داشته باشید که میزان صابون را کمتر بریزید و به خوبی آن را تمیز کنید.

 مقداری

زمانی که شومینه را تمیز کردید و اجزای آن را خارج نمودید بهترین زمان برای بررسی شومینه است، تا هر مشکلی که دارد برطرف کنید. برای این‌کار می‌توانید از یک متخصص نیز کمک بگیرید. پس از پایان بررسی اجزای شومینه را داخل آن بگذارید و بعد شومینه را روشن کنید.

 بررسی شومینه

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید