Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

هتل جنگلی کوهستانی

این هتل پیوندی میان انسان ، طبیعت و معماری ایجاد خواهد کرد.

هتل جنگلی کوهستانی

اگر هابیت ­ها می­خواستند یک هتل مجلل بسازند، احتمالاً چیزی شبیه طرح مفهومی گروه معماری استفانو بوئری برای این هتل جنگلی کوهستانی از آب درمی­ آمد. هتلی با 250 اتاق که شبیه یک جنگلِ ایستاده است که گویی از دل زمین این منطقه بیرون آمده است.

این در واقع سومین طراحی جنگل عمودی این گروه معماری ست که اولین آنها در میلان نمایش داده شد و سپس با ارائه طرح برج سدار در لوزان سوئیس ادامه پیدا کرد. در حالی که هتل جنگلی کوهستانی از بعضی اصول طراحی به کار رفته در طرح­های قبلی استفاده می­کند، اما به طور خاص از عوارض زمین در گوی ژائوی چین الهام گرفته شده است. شکل کلی این طرح اینگونه به نظر می­رسد که انگار بر روی تپه ­ای که سال­ها پیش به وجود آمده است ساخته شده است.

 

 

 

طراحان این جنگل ایستاده آن را نه یک چیز نوظهور یا بدیع، بلکه یک ضرورت می­دانند. آنها می­گویند همزیستی میان انسان، معماری و طبیعت تنها راه ماندگاری ست.

هرچند همزیستی و ماندگاری نکات کلیدی این طرح برشمرده شده­اند، اما همچنان برای کاربرد به عنوان یک هتل مجلل طراحی شده است. به این معنا که کلیه امکانات رفاهی و تفریحی از جمله سالن ورزش، محل استراحت، منطقه ­ی اختصاصی، سالن غذاخوری و اتاق کنفرانس در آن تعبیه شده است.

 

 

 

ارسال نظر