Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ساخت آجر سبک از طریق بازیافت در هفته ی طراحی 2016 هلند

ارائه آجر سبک در هفته ی طراحی هلندی که هرسال در آخر ماه اکتبر برگزار می گردد .

ساخت آجر سبک از طریق بازیافت در هفته ی طراحی 2016 هلند

هفته‌ی طراحی هلندی (DDW) هرسال در آخر ماه اکتبر با رویکرد اساسی راجع به طراحی محصول برگزار می‌شود. اگرچه این رویداد از پنج سال گذشته؛ مد ، گرافیک و معماری بیشتری را در خود جای‌داده است اما طراحی صنعتی در مقیاس کوچک همچنان برتری خود را حفظ کرده است. بااین‌وجود بسیاری از طراحان در رویداد امسال نشان دادند که چالش رشته‌های دیگر طراحی را پذیرفته‌اند و از این چالش برای پیشرفت کار خود استفاده می‌کنند. اما این طراحی محصول با معماری، کجا ملاقات خواهد کرد؟ در مصالح ساختمانی و از همه مهم‌تر در رویداد سال 2016 که آجرهای بسیار خوبی عرضه شدند.

 

 

بازیافت
تعدادی از طراحان DDW روی روش‌هایی کار می‌کنند که بتوانند از ضایعات صنعتی ، استفاده مفیدی داشته باشند. اغلب، نتیجه تحقیقات این طراحان مربوط به ضایعاتی مثل میوه‌ی فاسد ، شیشه‌ی شکسته ، چرم فرسوده یا خرده‌سنگ‌ها است و آن‌ها این مواد را خردکرده و فشرده می‌کنند تا چه‌کاری انجام دهند؟ درست حدس زدید؛ تا آجر بسازند. بااین‌حال آنچه ممکن است در ابتدا به نظر نرسد، تحقیق و فرایند طراحی پیچیده‌ای است که به‌منظور حصول اطمینان از فشردگی خوب مواد ، توانایی تحمل فشارهای وارده به آجر در مصارف ساختمانی  و نیز زیبایی و جذابیت آن ؛ انجام می‌شود.
از همه‌ی پروژه‌هایی که قصد این کار را داشته‌اند، تنها 2 پروژه تاکنون دوام آورده‌اند. توماس میسی، فارغ‌التحصیل آکادمی طراحی آیندهوون؛ از محصولات فرعی نیروگاه زغال‌سنگ مانند خاکستر بادی و خاکستر زیرین، بخارآب ، گرما و الکتریسیته استفاده کرد تا یک ژئوپلیمری را که مانند سرامیک سخت است و همچنین تعداد کمی آجرهای درخشان، سیاه و فشرده بسازد.

 

 

ادامه ی مطلب

ارسال نظر