Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

فرق سیمان سفید با سیمان خاکستری در چیست؟

در این مقاله خانه دات کام به بررسی تفاوت‌ سیمان سفید با سیمان خاکستری پرداخته است.

فرق سیمان سفید با سیمان خاکستری در چیست؟

همانطور که از نام آن پیداس سیمان سفید یک نوع سیمان با رنگ سفید است. جنس سیمان سفید از همان جنس سیمان خاکستری معمولی است. علتی که منجر شده این دو مصالح ساختمانی از یکدیگر تفکیک داده شوند روش تولید و ساخت آنها است. در واقع رنگ سیمان سفید را مواد خام و فرآیندهای تولید آن مشخص می‌کنند. همچنین سیمان سفید به لحاظ قیمتی گران‌تر از سیمان خاکستری است.

سیمان سفید اکثرا در نمای ساختمان و برای کارهای تزیینی بکار می‌رود، در صورتی که سیمان خاکستری معمولا برای ساخت زیرکارها و ساخت و سازهای داخلی به کار می‌رود.

سیمان سفید می‌تواند با رنگدانه‌های معدنی ترکیب شود و سیمان‌های خوش آب و رنگی را به وجود آورد. سیمان معمولی هم می‌تواند با همان رنگدانه‌ها ترکیب شود اما رنگ‌هایی که بوجود می‌آورد کدر و گرفته است.

همانطور که ممکن است دیده باشید سیمان خاکستری یک حالت چسبندگی دارد. سیمان سفید هم دقیقا همان چسبندگی را دارد.

سیمان سفید در برخی از موارد می‌تواند مفیدتر از سیمان خاکستری عمل کند. به عنوان مثال همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید از سیمان سفید برای ساخت مانع برای جدا کردن خیابان استفاده شده که از مزیت این اقدام می‌تواند به داشتن دید بهتر، بویژه در شب اشاره کرد.

از دیگر کاربردهای سیمان سفید می‌توان به کاربرد آن به صورت پانل‌های سبک در نمای ساختمان اشاره کرد.

کاربرد سیمان سفید در نما ساختمان

همانطور که در تصویر می‌بینید و در بالا هم به آن اشاره شد ویژگی برجسته‌ای که سیمان سفید نسبت به سیمان خاکستری دارد بحث زیبایی‌شناسی این متریال ساختمانی می‌باشد.

کاربرد سیمان سفید در ساخت استخر

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید