گروت تیره برای شکاف بین کاشی‌ها

گروت تیره برای شکاف بین کاشی‌ها

در این مقاله قصد داریم چگونگی تیره کردن درز و شکاف بین کاشی‌ها را به وسیله گروت آموزش دهیم.

به مروز زمان در کاشی‌های کف یا دیوار تغییراتی بوجود می‌آید. گاهی این تغییرات به دلیل فرسوده شدن کاشی‌ها نیست، بلکه به دلیل ریختن یا فرسوده شدن ملات یا گروت بین کاشی‌هاست. برخی از افراد فکر می‌کنند که برای بازسازی و تعمیر این فرسودگی، روشن کردن خطوط بین کاشی‌ها انتخاب بهتری است، اما ما تصمیم داریم تا در این مقاله نحوه تیره کردن گروت بین کاشی‌ها را آموزش دهیم تا هم روش این فرآیند را یاد بگیرید و هم مشاهده کنید که گروت تیره هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

در اولین مرحله باید کاشی‌ها را به خوبی تمیز کنید. برای اینکار می‌توانید از یک صابون و یک اسفنج ساده استفاده کنید. سپس بعد از شست ‌و شو اجازه دهید تا به طور کامل کاشی‌ها خشک شوند.

*توجه داشته باشید که اگر کاشی‌ها و شکاف بین‌ آنها خیس یا مرطوب باشند و در این حالت گروت را اعمال کنید، گروت به خوبی نمی‌چسبد.

 تمیز کردن کاشی‌ها

برای شروع عملیات رنگ آمیزی ابتدا باید رنگ را آماده کنید. برای این کار میزان مورد نیاز گروت را درون یک ظرف بریزید، به مقدار لازم آب به آن اضافه کنید و به وسیله یک مسواک آن را هم بزنید تا کاملا مخلوط و آماده شود.

*رنگی که ما در این مطلب برای گروت و کاشی معرفی می‌کنیم رنگ آبیست، اما شما می‌توانید گروتی که رنگ آن با کاشی‌های شما تطابق دارد را تهیه کنید چرا که ممکن است رنگ کاشی شما آبی نباشد.

 آماده کردن رنگ

بعد از آماده شدن رنگ، به کمک یک قلموی نقاشی باریک و گرد، شکاف‌های بین کاشی‌ها را به آرامی رنگ بزنید. بعد از اتمام رنگ آمیزی یک ساعت زمان دهید تا گروت خشک شود.

 زدن گروت با قلمو به شکاف‌ها

بعد از خشک شدن گروت می‌توانید اطراف آن را تمیز کنید. برای انجام این کار می‌توانید از یک اسپری آب و یک اسفنج استفاده کنید. به این صورت که نواحی مورد نظر را کاملا اسپری کنید و سپس با اسفنج تمیز کنید.

اسپری آب برای تمیز کردن لکه‌های اصافی

 اگر لکه‌ها خیلی محکم به کاشی چسبیده بودند بجای یک اسفنج نرم می‌توانید از یک شیء زبرتر مثل اسکاج استفاده کنید.

استفاده از اسفنج یا اسکاچ برای تمیز کردن لکه‌های سخت

 تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید