Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

سیستم سرمایش از سقف

سرمایش از سقف تکنولوژی است که با به کار بستن تعدادی لوله آب سرد در سقف، اقدام به خنک کردن فضا می‌کنند.

سیستم سرمایش از سقف

سیستم سرمایش از سقف، تکنولوژی است که در سال‌های اخیر به عنوان یک فن‌آوری کارآمد انرژی، برای خنک کردن هوای محیط مورد استفاده قرار گرفته است.

کارکرد سیستم سرمایش از سقف

در فصل گرما و به عنوان مثال در زمانی که شما در یک فضایی همچون دفتر کار خود قرار دارید، تمام فضا اعم از دستگاه پرینتر و غیره،  بدن همکاران دیگر و خود شما و از همه مهم‌تر تابش خورشید ایجاد گرما می‌کند و باعث می‌شود تا درجه حرارت در فضا بالا برود. در این زمان کاری که سیستم سرمایش از سقف می‌کند این است که با عبور آب سرد از لوله‌هایی که در سقف تعبیه شده این گرما را توسط آب سرد جذب می‌کند و هوای فضای اتاق را خنک می‌کند.

به این شکل که آبی که از لوله ورودی وارد می‌شود آب سرد است، اما زمانی که در سطح سقف جاری است با جذب حرارت موجود در فضا گرم می‌شود و زمانی که به سمت خروجی می‌رود به آب گرم تبدیل شده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های که استفاده از این سیستم دارد کاهش مصرف انرژی است. همچنین این سیستم فن ندارد و به همین علت هیچ آلودگی صوتی در فضا ایجاد نمی‌کند، که این ویژگی می‌توان بسیار حائز اهمیت باشد.

البته شایان ذکر است که کاربرد این سیستم در اماکن و فضاهایی که بسیار شلوغ است توصیه نمی‌شود. اگر مایل بودید که برای فضای پرازدحام خود از این سیستم استفاده کنید به خاطر داشته باشید که از روش‌های ترکیبی دیگری هم استفاده کنید.

سیستم سرمایش از سقف با آب

روش دیگری که می‌توان از آن به عنوان یک سیستم سقفی خنک کننده یاد کرد، سیستم سرمایش از سقف با آب است. معمولا از این سقف‌ها به عنوان یک مکمل استفاده می‌کنند و به ندرت برای خنک کردن فضا به تنهایی به کار می‌رود. معمولا این تکنولوژی را در فضاهایی که نورخورشید بسیار زیاد است، به کار می‌برند.

روش کار این سیستم هم به این صورت است که آب به صورت قطرات ریزی که پودر مانند هستند از طریق لوله‌های مسی یا آلومینیومی به فضا شلیک می‌شود.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید