آموزش تمیز کردن گاز استنلس استیل

آموزش تمیز کردن گاز استنلس استیل

در این مطلب نحوه تمیز کردن گاز استنلس استیل را آموزش خواهیم داد.

اجاق ‌گازهایی که از جنس استنلس استیل یا همان فولاد ضد زنگ هستند، معمولا با سرکه یا یک محلول تمیز کننده ملایم تمیز می‌شوند. برای تمیز کردن گاز، حتما باید جنس آن را بدانید تا از مواد و محلول‌هایی استفاده کنید که برای آنها مناسب باشند و به آنها آسیب نزنند. برای دانستن جنس اجاق گاز، می‌توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. برخی از اجاق گازهای فولادی ضدزنگ هستند که با دستورالعمل‌های مخصوص به خود تمیز می‌شوند که باید به آنها توجه داشته باشید. همچنین برای تمیز کردن این جنس از گازها باید به خطوط آنها توجه کنید که عمودی هستند یا افقی، تا در همان جهت آنها را تمیز کنید و روی آن خط و خش نیندازید. در هر مرحله نیز باید عملیات پاک‌سازی را در جهت همین خطوط انجام دهید، همچنین برای تمیز کردن به هیچ عنوان از سیم ظرفشویی، سفیدکننده و یا مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید. فقط پارچه‌های نرم، محلول‌های رقیق و آب گرم.

 دفترچه راهنمای گاز

خطوط گاز

مقداری سرکه درون یک اسپری بریزید و روی گاز اسپری کنید. چند دقیقه زمان دهید بماند و سپس با یک دستمال مرطوب که با آب گرم مرطوب شده است، گاز را پاک کنید.

*دستورالعمل‌های موجود در دفترچه راهنمای گاز را، به خاطر بسپارید. اگر مجاز نیست که برای تمیز کردن گاز از سرکه استفاده کنید از یک محلول ملایم دیگر استفاده کنید.

 ترکیب مایع ظرفشویی با آب

اگر نمی‌توانید از سرکه استفاده کنید، می‌توانید از ترکیب مایع ظرفشویی(یا مشابه آن) با آب استفاده کنید.

*لازم نیست که از آب مقطر استفاده کنید، استفاده از آب شیر کفایت می‌کند.

ترکیب مایع ظرفشویی با آب

اگر لکه‌های سختی روی اجاق گاز شما ریخته است، بهترین محلول شیمیایی که می‌توانید برای اجاق گاز استنلس استیل بکار ببرید، اسید اگزالیک است. با این حال حتما دفترچه راهنمای اجاق گاز را بخوانید تا به گاز شما آسیبی وارد نکند.

اسید اگزالیک 

بعد از استفاده از هر نوع محلولی، حتما گاز را با آب گرم و دستمال بشویید. برای شست‌وشوی گاز استنلس استیل، فقط باید از آب گرم استفاده کنید. برای اینکار یه کاسه آب گرم را در کنار گاز بگذارید و با مرطوب کردن دستمال توسط این آب، گاز را تمیز کنید.

 از آب گرم استفاده کنید

بعد از اتمام شست‌وشو برای براق کردن سطح این جنس از اجاق گاز می‌توانید از روغن‌های معدنی و یا روغن زیتون استفاده کنید. کمی از روغن را روی دستمال بریزید و در جهت خطوط سطح گاز بکشید.

 براق کردن سطح اجاق گاز

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید