آموزش تمیز کردن سنگ مرمر

آموزش تمیز کردن سنگ مرمر

در این مقاله خانه دات کام تکنیک‌های مخصوص تمیز کردن سنگ مرمر را آموزش خواهد داد.

با داشتن‌ رنگ‌ها و رگه‌های جذاب، جای تعجب نیست که سنگ مرمر یک انتخاب محبوب برای کف، دیوار، روی کابینت و ... باشد. سنگ مرمر از سنگ گرانیت و سنگ چینی ظریف‌تر است، به همین علت تمیز کردن آن می‌تواند یک چالش باشد. البته زمانیکه شما با تکنیک‌ها و روش‌های تمیز کردن این سنگ آشنا شوید دیگر این مسئله برای شما یک چالش نخواهد بود و به آسانی این کار را انجام خواهید داد.

به طور کلی بهترین راهکار برای تمیز کردن سنگ مرمر این است که اگر ماده‌ای روی آن ریخت به سرعت آن را تمیز کنید و زمان ندهید تا ماده روی سنگ ایجاد لک و رنگ کند. در ادامه ما تکنیک‌های تخصصی تمیز کردن سنگ مرمر را آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

یک محلول رقیق از مایع و آب گرم تهیه کنید و روزانه با این محلول سنگ را تمیز کنید. می‌توانید برای این کار یک یک اسپری آب تهیه کنید و آن را با آب گرم پر کنید، سپس یک قاشق چایخوری از مایع را به آن اضافه و به خوبی مخلوط کنید. از این محلول تقربیا به مدت دو ماه می‌توانید استفاده کنید. مجددا تاکید می‌کنیم که محلول باید رقیق باشد.

*پاک‌کننده‌های اسیدی می‌توانند به سنگ مرمر آسیب برسانند، بنابراین نباید از محصولاتی که حاوی لیمو، سرکه یا سفیدکننده هستند استفاده کنید.

*از پاک‌کننده‌ چندمنظوره نیز نباید برای تمیز کردن سنگ مرمر استفاده کنید، مگر آنکه این پاک‌کننده مخصوص سنگ مرمر باشد.

*توجه داشته باشید که برای تمیز کردن سنگ را غرق در محلول نکنید، فقط کافیست سنگ برای تمیز شدن مقداری مرطوب شود.

 تهیه ترکیب آب گرم ومایع

اسپری محلول

اگر روی سنگ مرمر شما مواد آلی مانند مواد غذایی، چای یا قهوه ریخته شده است می‌توانید از هیدروژن پراکسید یا همان آب‌اکسیژنه استفاده کنید. هیدروژن پراکسید بهترین گزینه برای پاک کردن این دسته از مواد غذایی از روی سنگ مرمر است. شایان ذکر است که هیدروژن پراکسید یک سفیدکننده است. برای انجام این فرآیند 12 درصد از هیدروژن پراکسید را با چند قطره آمونیاک مخلوط کنید. سپس محلول را روی یک دستمال نرم ریخته و سنگ را تمیز کنید. توجه داشته باشید که بعد از تمیز کردن سنگ با هیدروژن پراکسید، با یک دستمال خشک دیگر سطح سنگ را خشک کنید.

*در صورتی که مواد غذایی ریخته شده روی سنگ مرمر کم‌رنگ بودند از هیدروژن پراکسید به تنهایی استفاده کنید.

* هیدروژن پراکسید ممکن است سنگ مرمر تیره را سفید کند.

  هیدروژن پراکسید

برای لکه‌های قدیمی و یا سخت، شما باید از یک خمیر استفاده کنید تا آن ماده را بتوانید از روی سنگ پاک کنید. برای این منظور باید پودر مخصوص را از فروشگاه خریداری و سپس آن را با آب ترکیب کنید(به دستورالعمل‌های روی محصول توجه کنید و طبق آن عمل نمایید). بعد از تهیه خمیر آن را روی لکه بمالید، روی آن پلاستیک بکشید و یک الی دو روز زمان دهید تا خمیر روی لکه بماند. بعد از آن به کمک یک کاردک پلاستیکی خمیر را جدا و به وسیله دستمال و آب مقطر ناحیه را کاملا تمیز کنید.

*این پودر مخصوص را می‌توانید از فروشگاه‌های عرضه سنگ خریداری کنید.

 اعمال خمیر روی لکه

جدا کردن خمیر از روی سنگ

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید