Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آموزش تمیزکردن گاز رومیزی سرامیکی

اگر به دنبال روشی برای تمیز کردن گاز رومیزی سرامیکی خود هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید.

آموزش تمیزکردن گاز رومیزی سرامیکی

خوشبختانه تمیز کردن گاز رومیزی سرامیکی کار سختی نیست. کافی است مقداری جوش شیرین، آب گرم و صابون(مقصود مایع شستشو مانند مایع ظرفشویی) را تهیه کنید و اقدامات لازم را همانند آنچه در زیر توضیح خواهیم داد مرحله به مرحله انجام دهید.

در اولین مرحله باید جوش شیرین را روی سطح گاز بپاشید. میزانی برای جوش شیرین وجود ندارد فقط کافی است که کل سطح گاز جوش شیرین پاشیده شود.

*بعضی افراد برای موثرتر عمل کردن جوش شیرین، آن را با سرکه مخلوط کرده و روی گاز اسپری می‌کنند.

 جوش شیرین را روی سطح گاز بپاشید

ظرفی از مخلوط مایع(صابون) و آب گرم تهیه کنید. سپس پارچه‌ای را که کل سطح گاز را بپوشاند تهیه و درون مخلوط مایع و آب قرار دهید.

 مخلوط مایع(صابون) و آب

پارچه را از آب بیرون آورید و آب اضافی آن را به خوبی بگیرید. توجه داشته باشید که دستمال باید مرطوب باشد نه خیس. سپس دستمال مرطوب را روی گاز و روی جوش‌شیرین‌ها قرار دهید و اجازه دهید تا دستمال به مدت 15 دقیقه روی گاز بماند.

*اگر می‌خواهید کل گاز را تمیز کنید از دستمالی استفاده کنید که تمام سطح گاز را بپوشاند، اما اگر فقط یک ناحیه محدود، مدنظرتان است از دستمال کوچکتری استفاده کنید.

 دستمال مرطوب را روی گاز بگذارید

بعد از 15 دقیقه با حرکات دایره‌ای توسط همان دستمال مرطوب سطح گاز را پاک کنید. سپس از یک اسفنج و یا دستمال دیگر کمک بگیرید تا باقی مانده جوش‌شیرین‌ها و مایع‌ها را تمیز کنید.

 گاز را پاک کنید

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از مواد شیمیایی قوی و یا موادی که حاوی آمونیاک هستند برای تمیز کردن گاز سرامیکی استفاده نکنید. این مواد منجر می‌شوند که روی گاز لکه‌های سفید ایجاد شود. گاهی آسیب‌های جبران ناپذیری نیز به گاز وارد می‌کنند.

همچنین توجه داشته باشید که از سیم ظرفشویی یا ابزار تیزی نیز برای تمیز کردن گاز سرامیکی استفاده نکنید، چرا که باعث می‌شود روی آن خط بیافتد.

از مواد حاوی آمونیاک استفاده نکنید 

گاهی روی گاز ممکن است لکه‌هایی ناشی از سوختگی ایجاد شود که در ادامه پاک کرد این لکه‌ها را آموزش می‌دهیم.

با استفاده از یک کفگیر سیلیکونی، ابتدا لکه‌ را بتراشید.

 کفگیر سیلیکونی

سپس خمیری از جوش شیرین تهیه کنید. به این صورت که به چهار قاشق غذاخوری از جوش شیرین یک یا دو قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و سپس خوب هم بزنید تا یک خمیر به دست آید. خمیر را روی لکه قرار دهید و سی دقیقه زمان دهید تا خمیر روی لکه بماند. روی خمیر هم یک پارچه مرطوب قرار دهید.

 خمیری از جوش شیرین

بعد از گذشت سی دقیقه پارچه و خمیر را بردارید و با یک پارچه مرطوب روی سطح بکشید تا لکه به خوبی تمیز شود. اگر باز هم اثری از لکه وجود داشت از دستمال میکروفایبر استفاده کنید.

 با یک پارچه مرطوب روی سطح بکشید

دستمال میکروفایبر

روشی دیگری که برای تمیز کردن گاز می‌توانید بکار ببرید، استفاده از شوینده‌های مخصوص گاز سرامیکیست، که در بازار موجود است.

شوینده‌های مخصوص گاز سرامیکی 

اگر بعد از استفاده از شوینده‌های مخصوص و یا جوش شیرین، هنوز هم لکه پابرجا بود با استفاده از یک تیغه، همچون آنچه در تصویر می‌بینید لکه را بتراشید و مجددا یکی از روش‌های بالا را برای تمیز کردن انجام دهید.

 استفاده از یک تیغه

تنظیم کننده:پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید