Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

لوستر مناسب با منزلمان را بشناسیم

انتخاب نادرست و اشتباه لوستر باعث شلوغی و بدجلوه كردن منزل می‌شود؛ برای همین تصمیم گرفتیم در این مطلب راهنمای كوچكی را برای آنهایی كه قصد خرید لوستر دارند، بیاوریم .

لوستر مناسب با منزلمان را بشناسیم

امروزه با مجلل و مدرن شدن فضای داخلی خانه‌ها استفاده از اكسسواری‌ها و وسایل تزیینی در دكوراسیون منزل بیش از پیش باب شده است. در این میان انتخاب لوستر زیبا و مناسب برای فضاهای مختلف خانه هم در زیبایی و هم در روشنایی‌بخشی نقش خیلی مهم و اساسی‌ دارد اما همین‌طور كه انتخاب بجا و درست لوستر در زیبا نشان دادن محیط موثر است، انتخاب نادرست و اشتباه هم باعث شلوغی و بدجلوه كردن آن می‌شود؛ برای همین تصمیم گرفتیم در این مطلب راهنمای كوچكی را برای آنهایی كه قصد خرید لوستر دارند، بیاوریم. پس چند سطری با ما همراه باشید.

 

1.چرایی خرید: هدف‌تان از خرید چیست؟ برای تامین نور و روشنایی منزل‌تان اقدام به خرید لوستر كرده‌اید یا اینكه به دنبال یك آكسسواری و وسیله‌ای برای  زیبایی و تزیین فضای خانه‌تان هستید؟ شاید هم به هر دوی‌شان فكر می‌كنید. پس اول ببینید كه قصدتان از تهیه لوستر چیست و بعد برای خرید آن اقدام كنید؛ چون هدف‌تان هر چه كه باشد باید متناسب با آن خرید كنید؛ وسیله‌ای كه صرفا جنبه تزیینی در خانه‌تان را دارد یا شی‌ءای روشنایی‌بخش یا شاید هم هردو. 

 

2.اندازه لوستر: بزرگی و كوچكی لوستر انتخابی‌تان كاملا بستگی به فضای نشیمن‌تان دارد. در فضاهای بزرگ دست‌تان برای تعیین اندازه لوستر باز است و در عوض برای فضاهای كوچك باید لوسترتان شاخه‌ها و چراغ‌های كمتری داشته باشد؛ چون اگر نور و روشنایی‌تان زیاد باشد، مجبور می‌شوید بعضی از لامپ‌ها را باز یا خاموش كنید كه این كار جلوه زشت و نازیبایی به آن می‌بخشد.

 

 

3. سبک لوستر: هنگام انتخاب لوستر سبك دكوراسیون‌تان را در نظر بگیرید. لوسترهای كوچك و اسپرت كه غالبا روشنایی كمتری دارند و در تركیب‌شان فلز یا چوب به كار رفته مناسب خانه‌های مدرن هستند و در مقابل لوسترهای بزرگ، كلاسیك و پرنور كه معمولا بلوری و كریستال هستند، هماهنگی بیشتری با دكوراسیون و سبك چیدمان خانه‌های سنتی دارند. به یاد داشته باشید هماهنگی آباژورها با نوع لوستر هم در زیبایی فضای‌تان خیلی موثر است. اگر در فضای پذیرایی‌تان از آباژورهای پایه‌دار یا رومیزی با پارچه‌هایی با طراحی مدرن استفاده كرده‌اید، باید از لوستری مدرن که طراحی زیبا و خاص دارد، كمك بگیرید.

 

 

 

ادامه ی مطلب

 

ارسال نظر