Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

قابلیت‌های خانه‌ هوشمند

جالب است بدانید که خانه‌های هوشمند فقط با اتصالات Wi-Fi کار نمی‌کنند بلکه به همراه تعدادی دیگر از پروتکل‌های ارتباطی، فعالیت دارند.

قابلیت‌های خانه‌ هوشمند

تقاضا برای خانه‌های هوشمند رو به افزایش است و گزارش‌ها پیش‌بینی می‌کنند که این صنعت در سال‌های آتی به میزان قابل توجهی رشد داشته باشد. با تمام محبوبیت و ویژگی‌های مثبتی که خانه هوشمند ارائه می‌دهد، بسیاری از افراد نمی‌دانند که این تکنولوژی‌ها چطور کار می‌کنند و چطور می‌توانند روی فروش خانه تاثیر بگذارند. چراکه در این روزهایی که تکنولوژی حرف اول را می‌زند، مشتریان مایلند تا خانه‌ای را خریداری کنند که ویژگی‌های هوشمند دارد. به همین دلیل بهتر است تا سازندگان در این عصر جدید برای به کار بردن فناوری‌های هوشمند در ساخت و ساز خود بیشتر توجه نشان دهند. 

بسیاری فکر می‌کنند که خانه‌های هوشمند یک سیستم اتوماسیون خانگی دارند که می‌توانند بر اساس آن کارکرد خانه خود را در یک زمانبندی مشخص تنظیم کنند. اما در واقع فقط همین نیست و خانه هوشمند فرای مطالب فوق عمل می‌کند. خانه هوشمند فقط یک اتوماسیون ساده نیست بلکه از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد تا ببیند صاحب خانه چه می‌خواهد تا بدون دخالت، فرآیند اتوماسیون را انجام دهد. خانه‌های هوشمند با استفاده از اتصال Wi-Fi  و تکنولوژی‌های دیگر، از طریق یک سایت و یا یک تلفن هوشمند، کارهای خانه را به راحتی انجام می‌دهند.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند فقط با اتصال Wi - Fi تکنولوژی‌های هوشمند به طور خودکار به دنبال کار خواهند بود، اما با اینکه اتصال Wi - Fi بخش مهمی از فن‌آوری خانه هوشمند است، اما ابزارهای متفاوتی برای تبادل اطلاعات بین آنها وجود دارد که به نام پروتکل‌های ارتباطی شناخته می‌شوند. برخی از این پروتکل‌ها از اتصالات وایرلس استفاده می‌کنند در حالی که برخی دیگر از تکنولوژی‌های مادون قرمز، Z-Wave، Zigbee و یا بلوتوث بهره می‌برند. پس بنابراین باید بدانید که خانه‌های هوشمند به غیر از Wi – Fi از همکاری تکنولوژی‌های دیگری هم استفاده می‌کنند.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید