Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

هنر معماری؛ خانه‌ای در دل خانه‌ای دیگر!

معماری به نام «آدام کالین» ، خانه شخصی خود را به گونه ای کاملا جدید و جالب طراحی کرده که بدون شک از دیدن تصاویر آن لذت خواهید برد.

هنر معماری؛ خانه‌ای در دل خانه‌ای دیگر!

هدف اصلی وی از این کار، بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی خانه بوده. کالین در سال ۲۰۰۱، یک خانه روستاییِ متعلق به دهه ۱۸۸۰ میلادی را خریداری می نماید و چند سال بعد راهکار جالبی برای بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی این بنا در ذهنش نقش می بندد.

 

 

 

 

 برای این منظور او از یک آشیانه هواپیما استفاده کرده به این صورت که این فضای سوله مانند، کلبه روستایی را احاطه می نماید. خانه یاد شده Bunny Lane نام دارد و در نیوجرسی واقع شده. کالین در رابطه با طرحی که روی خانه خود پیاده کرده این طور بیان داشته که: «من به جای پرسیدن این سوال ها از خودم که چگونه این کلبه را بازسازی کنم؟ یا چگونه آن را تخریب نمایم؟ به این فکر کردم که چگونه می توانم آن را درون فضای بزرگ تری قرار دهم؟»

 

 

 خانه مورد بحث از سه بخش تشکیل شده که شامل: آشیانه هواپیما، کانتینر شیشه ای- بتنی و کلبه روستایی است. کالین برای ساخت نسخه نهایی، بخش هایی از کلبه را حذف نموده. تمامی بخش ها در کنار یکدیگر توانستند خانه موردنظر کالین را رقم بزنند.

 

 

 

 شاید بتوان گفت جذاب ترین بخش این طراحی به اتاق نشیمن جدیدی مربوط می گردد که در فضای باز جلوی بهارخواب کلبه درنظر گرفته شده و چشم‌انداز فوق‌العاده جالبی به آن بخشیده. این اتاق درون آشیانه هواپیما تعبیه گشته است و در داخل کلبه نیز شاهد همان معماری سنتی هستیم که از قدیم وجود داشته.

 

 

 


بنای شیشه ای-بتنی نیز چندین اتاق مجزا در خود دارد که از بیرون نمایی شبیهه کندوی عسل پیدا کرده.

  

 

 

 

ارسال نظر