Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

مصالح آکوستیکی

با خانه دات کام در این مقاله جذاب همراه باشید تا با طیف مختلفی از مصالح آکوستیک آشنا شوید.

مصالح آکوستیکی

به طور کلی آکوستیک یک علم میان رشته‌ای‌ است که مربوط به شاخه‌های مختلف علمی می‌شود. این علم به بررسی امواج مکانیکی بسیاری از مواد می‌پردازد، این مواد می‌توانند گازها، مایعات، مواد جامد، ارتعاشات، صداها و غیره باشند. در این مطلب مقصود ما از مصالح آکوستیک، مصالحی است که به عنوان عایق صدا در ساختمان‌ها به کار می‌روند.

مصالح آکوستیک جزو مصالح مدرن هستند که نقش مهمی را در ساختمان‌ها برای کنترل کردن سر و صداها ایفا می‎کنند.

مصالح آکوستیک شامل طیفی از مجموعه‌های مختلف است که در این مطلب به آنها اشاره‌ای خواهیم داشت.

دسته‌ی اول از این مصالح، مصالحی هستند که صداها را جذب می‌کنند. این دسته از مصالح تنوع بسیار بالایی در انواع برنامه‌های کاربردی دارند. بیشتر جنبه‌ی زیبایی شناختی دارند و مناسب برای کاهش ارتعاشات در فضا هستند.

دسته دوم این مصالح، مصالحی هستند که عایق صدا می‌باشند. این دسته از مواد معمولا برای عایق کردن سر و صداها بین دو فضا به کار می‌روند. این مصالح معمولا برای عایق‌بندی در کف و دیوارها به کار برده می‌شوند.

دسته سوم مصالح آکوستیک، مصالح ضد ضربه می‌باشند. این مصالح برای کاهش ارتعاشات در موادی همچون فولاد، آلومینیوم، پلی استر و ... به کار می‌روند. معمولا این نوع از مصالح برای نماها یا دیوارهای فولادی به کار می‌روند.

دسته چهارم مصالح آکوستیک، مصالحی هستند که عایق ارتعاشات هستند. این مصالح مانع از آن می‌شوند که ارتعاش از یک منبعی به محیط و فضای دیگری منتقل شود. مصالحی که مربوط به این بخش هستند محدوداند و اغلب برای عایق کردن کف به کار می‌روند.

با خانه دات کام همراه باشید تا در مقاله‌های بعد با این نوع مصالح ساختمانی بیشتر آشنا شوید.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

پیک خانه

دانلود کنید