Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

کار بر روی تخلیه آسانسور همچنان ادامه دارد!

پس از فرورختن برج های تجارت جهانی، تلاش ها برای بررسی استفاده از آسانسورها در تخلیه ساکنان ادامه دارد.

کار بر روی تخلیه آسانسور همچنان ادامه دارد!

سالهاست که به ساکنان ساختمانها گفته می شود هنگام آتش سوزی از آسانسور استفاده نکنند اما فروریزی مرکز تجارت جهانی این ایده را با چالش مواجه کرده است. کارکرد آسانسورها در آتش سوزی، تحت کد A17 امنیت حیاتی آسانسورها و پله های برقی، انجمن مهندسان مکانیک ASME آمریکاست. A17پایه ای برای تمامی ملزومات است که با نیازهای محلی تطبیق میابد.
ASME از سال 2004، بررسی خطراتی برای پیشنهاد تغییراتی در A17 را در پیش گرفته است. به گفته ادوارد دونوئی، سخنگوی شرکت صنایع آسانسوری ملی، این تحلیل بیش از 200 صفحه است و هنوز هم تکمیل نشده است. وی اشاره می کند: " این یک تغییر ساده نیست. خطرات زیادی را باید مد نظر قرار داد و مدیریت کرد. " دونوئی امیدوار است این بررسی در 2016 تکمیل شود.
چالش های فنآوری و رفتاری هم در این راه وجود دارند که باید به آنها توجه شود. به عنوان مثال، با دود چه باید کرد؟ آموزش ساکنان در مورد اینکه کی باید برای تخلیه از آسانسور استفاده کنند، کار ساده ای نیست چرا که این تصمیم می تواند بسته به ساختمان، نوع فوریت و محل قرار گیری ساکنان فرق کند. این سوال می تواند منجر به تغییراتی در سیستم کنترل آسانسور شود.
یکی از دشواری های استفاده در آسانسور برای تخلیه ساکنان، اینست که تغییراتی در کدهای آتشنشانی، ساختمان و آسانسور لازم است. دونوئی می گوید" یک تغییر کد به تنهایی نمی تواند تمام موضوع را کنترل کند".

 

 

 

ارسال نظر