آپارتمان‌ درختی

آپارتمان‌ درختی

در این خبر قصد داریم تا ساختمانی را معرفی کنیم که ساکنان آن به کمک درختان از آلودگی هوا و صدا محافظت می‌شوند.

به جرات می‌توان گفت هر فردی که به این ساختمان نگاه می‌کند واقعا شگفت‌زده خواهد شد. این ساختمان در حقیقت جنگل را به شهر آورده است. وقتی به ساختمان نگاه می‌کنیم گویی یک جنگل عمودی در مقابل ما ایستاده است. اگر روستا و شهر خوش آب و هوا و پر دار و درخت خود را رها کرده‌اید و برای کار و زندگی به شهری دیگر مهاجرت کرده‌اید، اینگونه می‌توانید حال و هوای روستایتان را به محل زندگی جدید خود برگردانید.

این آپارتمان پنج طبقه توسط Luciano Pia در شهر تورین در کشور ایتالیا ساخته شده است و گفته شده که هدف از ساخت چنین ساختمانی آوردن زندگی روستایی و محلی به زندگی شهری بوده است.

آپارتمان‌ درختی

آپارتمان‌ درختی

آپارتمان درختی چیزی بیش از یک ساختمان جالب است. در نما و حیاط این ساختمان 63 واحدی 150 درخت گلدانی (درختی که در گلدان کاشته شده است) وجود دارد که در هر ساعت 200.000 لیتر دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند. با این کار ساکنین خود را از آلودگی‌های محیطی اطراف حفظ می‌کند. ناگفته نماند که آلودگی محیط صرفا آلودگی هوا نیست، بلکه آلودگی صوتی(سر و صداهای شهری) را هم شامل می‌شود.

برگ‌های درختان در طول فصل تابستان، سایه‌های بسیار دلچسبی را به ساختمان و خانه‌ها ارائه می‌دهد و باعث می‌شود تا ساختمان به نسبت خنک بماند. بعلاوه این درختان در طول فصل زمستان نیز از وارد شدن هوای سرد به خانه‌ها جلوگیری می‌کنند.

آپارتمان‌ درختی

سخن آخر آنکه، به راحتی و با بکارگیری خلاقیت‌های ساده می‌توانیم هم محیط زندگی خود را زیبا کنیم و هم به زمین و محیط زیست کمک کنیم. ساختمان‌های این چنینی به شهرسازی و زیبا شدن بافت شهر نیز کمک می‌کنند. همانطور که گفتیم این درختان در تابستان سایه مناسب داشته و در زمستان از ورود هوای خیلی سرد جلوگیری می‌کنند، در نتیجه از میزان مصرف انرژی نیز می‌کاهند.

آپارتمان‌ درختی

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید