Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ساخت نخستین تفریحگاه ساحلی کشور در بندر انزلی

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان از آغاز عملیات ساخت نخستین تفریحگاه ساحلی کشور (مارینا) در بندر انزلی از نیمه دوم سال جاری خبر داد.

ساخت نخستین تفریحگاه ساحلی کشور در بندر انزلی

به گزارش خانه دات کام به نقل از خبر گزاری صدا و سیما ؛ حسین چراغی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مانا گفت: توسعه گردشگری دریایی در شمال کشور در دستور کار ادارات بنادر و دریانوردی استان های شمالی کشور قرار گرفته است.


مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد : اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز توسعه گردشگری دریایی را در دستور کار خود قرار داده است تا بتواند علاوه بر توسعه گردشگری زمینه اشتغالزایی را نیز در استان فراهم کند.

چراغی با بیان اینکه برغم وجود سه دریای خزر، عمان و خلیج فارس و پتانسیل بالای این مناطق برای توسعه گردشگری، هم اکنون هیچ تفریحگاه ساحلی در کشور وجود ندارد، مارینا را یکی از مهمترین راه های درآمدزایی در دنیا عنوان کرد و بیان داشت: در دنیا 645 تفریحگاه ساحلی وجود دارد که سهم کشور همسایه ترکیه 35 و امارات سه تفریحگاه است.

وی بر ضرورت احداث و توسعه مارینا در نوار ساحلی کشور تاکید کرد و گفت: لازمه توسعه گردشگری دریایی و درآمدزایی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه مند به این حوزه، ایجاد تفریحگاه ساحلی است که با ساخت آن در بندر انزلی، شاهد راه اندازی نخستین مارینا در کشور خواهیم بود که می تواند باعث تحول گردشگری دریایی شود و علاوه بر آن به الگوی مناسبی برای ایجاد مارینا در سایر بخش های ساحلی کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه ایجاد این تفریحگاه بسیار بالاست ، خاطرنشان کرد : لازمه ساخت ، ورود سرمایه گذار بخش خصوصی است و به زودی فراخوان جذب سرمایه گذار برای شروع عملیات اجرایی این پروژه اعلام خواهد شد.
 
وی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران از این پروژه بیان داشت: هم اکنون قبل از اعلام فراخوان شاهد علاقه مندی تعداد زیادی سرمایه گذار برای انجام این پروژه هستیم.

چراغی گفت: با طی شدن مراحل جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، پیش بینی می شود عملیات اجرایی این پروژه گردشگری دریایی از اوایل نیمه دوم امسال آغاز شود.

این مقام مسئول در استان گیلان با اشاره به اینکه هنوز پیش بینی دقیقی از میزان اعتبار لازم برای انجام این پروژه صورت نگرفته است، گفت: شروع این پروژه به اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان نیاز خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ظرفیت های موجود در بندر انزلی نظیر اسکله و ترمینال مسافری در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار داده خواهد شد، بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی تسهیلات لازم جهت خرید انواع شناور تفریحی و مسافری و نیز ایجاد سایر تاسیسات بندری را در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار خواهد داد.

چراغی هدف اصلی از اجرای این پروژه را توسعه سفرهای دریایی عنوان کرد و اظهار داشت: به همین جهت سازمان بنادر و دریانوردی نهایت حمایت خود را از سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام خواهد داد تا این پروژه به سرانجام رسد.

وی با بیان اینکه در این مارینا ؛ هتل، رستوران دریایی، کلوپ ورزش های دریایی و ... ایجاد می شود، اذعان داشت: سرمایه گذار بخش خصوصی در زمینه ساخت این مکانها باید از سازمان های مرتبط از جمله سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری تسهیلات لازم را بگیرد.
 

ارسال نظر