Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

احداث ساختمان پایدار و حافظ محیط زیست

ساختمانی در آلمان با رعایت الگوی توسعه پایدار و صرفه جویی در مصرف انرژی احداث شده است .

احداث ساختمان پایدار و حافظ محیط زیست

دفتر ساختمان سازی نیو آفیس در شهر مونیخ آلمان یکی از پیش گامان ساخت بناهای پایدار و محافظت محیط زیست در جهان است.  استفاده از مصالح سازگار با محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی در این ساختمان باعث شده است تا در این بنا انرژی زیادی صرفه جویی شود. این ساختمان تا نود درصد از پرت انرژی اجتناب می کند. یکی از رازهای ذخیره انرژی در این ساختمان سبز در دیوارهای آن نهفته است.
هوبرت هائوپت مالک ساختمان گفت: دیوارهای بیرونی ضخیم هستند و در نتیجه نیازی به سیستم سرمایش در تابستان نیست. در زمستان نیز انرژی به هدر نمی رود و به این ترتیب در ماههای سرد نیازی نیست خیلی ساختمان را گرم کنیم. هزینه های مصرف انرژی به این شکل پایین می آید. ما شبیه سازی های زیادی در خصوص این سیستم و رابطهای دیوارها و پنجره ها با دقت زیاد انجام دادیم زیرا می خواستیم نتیجه ذخیره انرژی آرمانی شود و در عین حال نور روز را هم داشته باشیم. جزییات زیادی را در ارتباط با مفهوم پایداری مد نظر قرار داده ایم.
به جای استفاده از نمای شیشه ای که طی سالهای اخیر به ویژه برای دفاتر کاری رواج زیادی پیدا کرده است شرکت نیو آفیس از پنجره های کوچکتر استفاده می کند در نتیجه در روزهای گرم تابستان برای خنک کردن محیط به انرژی کمتری نیاز می شود. بر عکس انرژی کمتری برای گرم کردن محیط در روزهای سرد نیاز خواهد بود. به علاوه برای بهینه سازی عایق پنجره ها سه جداره در نظر گرفته شده اند. اما مهمترین بخش این ساختمان را باید در پی ساختمان جستجو کرد. سیستم کاملا جدید گرمایی در زیر زمین قرار داده شده است.
رومانو شیلینگر مهندس این ساختمان گفت : سیستم تیوبها در داخل محفظه های حرارتی فعال به ما امکان می دهد تا دمای داخل بتون را تنظیم کنیم. گرم کردن یا سرد کردن حجم بالایی از بتنهای هسته مرکزی ساختمان به پایداری گرما و سرما در اتاقهای آن کمک زیادی می کند.
به علاوه در زمستان، دفتر به شبکه گرمایی مرکزی متصل است و تابستان از آب باران در سیستم سرمایی آن استفاده می شود. به علاوه صفحات خورشیدی روی سقف انرژی مورد نیاز برای برق ساختمان را به راحتی تامین می کند. یکی از مهندسان آلمانی مفهوم انرژی در مورد فیزیک هندی ساختمان ها را توسعه داده است.
مایکل کراوس پژوهشگر آلمانی گفت: از زمان تکمیل شدن ساختمان و بهره برداری از آن می توانیم اندازه مصرف انرژی را اندازه گیری و بهره وری انرژی ساختمان را محاسبه کنیم.  حسگرها دما و رطوبت هوا را در داخل و خارج ساختمان اندازه گیری می کنند و از داده های به دست آمده برای تنظیم آب و هوای داخل ساختمان استفاده می شود.
کراوس افزود : در پایان سال مصرف اولیه انرژی حدود سی کیلووات ساعت در هر متر مربع انتظار می رود. در خصوص ساختمانهای جدید اداری متعارف که دغدغه ای برای کاهش مصرف انرژی ندارند این رقم حدود صد تا صد و پنجاه کیلووات ساعت در هر متر مربع است. در این ساختمان تسهیلاتی هم برای نگهداری از کودکان در نظر گرفته شده است. و همچنین ساختمان باشگاه ورزشی دارد. ساخت چنین ساختمانهایی با مصرف کم انرژی آن هم در شرایطی که طی ده سال اخیرهزینه های مصرف انرژی بیش از پنجاه درصد افزایش یافته قابل تقدیر است. این ساختمان مستاجرهای زیادی را به خود جلب کرده است. نود درصد از واحدهای استیجاری این ساختمان قبل از تکمیل ساختمان اجاره داده شدند.

 

 

 

ارسال نظر