Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

امضای قرارداد آهنین

راه‌آهن با ذوب‌آهن قرارداد 40 هزار تنی ریل امضا کرد.

امضای قرارداد آهنین

مدیرعامل راه‏ آهن در مراسم عقد قرارداد تولید ۴۰ هزار تن ریل با شرکت ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه تمام همت دولت در مجموعه ‏های وزارت راه و شهرسازی استفاده از توان داخلی است، اعلام کرد: امروز اولین قرارداد تولید ۴۰ هزار تن ریل با ذوب‏ آهن منعقد شد و از آنجا که این کارخانه توانایی تولید ریل U۳۳ را دارد مقرر شد این شرکت تا پایان سال ماهانه ۱۰ هزار تن از این قرارداد را تحویل و شرکت راه‌آهن نیز به صورت نقدی آن را خریداری کند تا شاهد راه‌اندازی این خط در ذوب ‏آهن باشیم و پس از این قرارداد نیز آماده عقد قرارداد برای ۱۰۰ هزار تن ریل UIC۶۰ هستیم.

محسن پورسیدآقایی در مراسم انعقاد خرید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان گفت: در دولت یازدهم توجه بسیار جدی به راه‏ آهن شد به‌طوری‌که امروز راه ‏آهن در صدر مسائل توسعه کشور قرار دارد. همچنین مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید کردند و در سیاست‌های کلی برنامه ششم دو بند از ۴۰ بند اقتصادی به راه ‏آهن اختصاص دارد.پورسیدآقایی با بیان اینکه همه مسوولان یکدل به دنبال توسعه راه ‏آهن هستند، تصریح کرد: توسعه کشور بدون توسعه راه‏ آهن امکان‌پذیر نیست و در تمام کشورهای توسعه‌یافته به توسعه راه ‏آهن توجه شده چراکه توسعه صنعتی کشورها در گرو توسعه راه‏ آهن بوده است.

وی افزود: توسعه راه ‏آهن یک کشور لازم و ملزوم توسعه صنعتی و همه‌جانبه آن است و بحث فولاد بدون توجه به راه ‏آهن نمی‏تواند توسعه یابد.  مدیرعامل راه ‏آهن خاطرنشان کرد: برای توسعه خطوط راه ‏آهن کشور همه امکانات و تکنولوژی‏ها مانند زیرساخت‌ها و سیستم‏های علائم وجود دارد، اما تنها نقطه ضعف، نبود تولید ریل داخلی بود و همچنین به‌دلیل وابستگی به خرید خارج از کشور و تحریم‏ها و تامین منابع ارزی و ال سی با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه بودیم و برای ما بهتر است ریل مورد نیاز خود را از یک کارخانه داخل کشور تهیه کنیم. پورسیدآقایی اظهار کرد: خوشبختانه شرکت ذوب ‏آهن این همت را داشت که شروع به تولید ریل کند و سال‌های بسیاری قرار بود راه ‏آهن و ذوب ‏آهن اصفهان این ریل را تولید کنند ولی این امر محقق نشد تا در زمان مدیرعامل سابق ذوب ‏آهن این تصمیم گرفته شد و اگر این کارخانه به تولید برسد، قطعا نیاز کشور توسط ذوب ‏آهن تامین می‏شود و بازار مناسبی در کشور خواهد داشت. وی گفت: در حال حاضر خط تولید ریل نصب شده و آماده تولید است، همچنین تولید آزمایشی نیز انجام شده است.

اگرچه به ظاهر کار ساده‏ای به نظر می‏رسد اما در عمل این خط در کارهای فنی نیازمند توانایی و تخصص مهندسان ذوب آهن است و حتما شدنی است. مدیرعامل راه‏ آهن تصریح کرد: امروز اولین قرارداد تولید ۴۰ هزار تن ریل با ذوب ‏آهن منعقد شد و این کارخانه توانایی تولید ریل U۳۳ را دارد و قرار شد به جای خرید این نوع ریل از خارج کشور، این ریل از ذوب ‏آهن خریداری شود. پورسیدآقایی گفت: مطمئن هستیم این ریل با کیفیت و استاندارد مناسب تولید می‏شود و تمام همت دولت در مجموعه‏ های وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و... استفاده از توان داخلی است. وی ادامه داد: در این دولت با وجود تمام مشکلات مالی در صنعت فولاد و راه‌آهن به این سمت حرکت کردیم و امیدواریم این صنعت تقویت شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای خریدهای بعدی که دارای حجم بزرگ‌تری است، نیازمند همکاری بانک‌ها و تامین منابع مالی از این طریق هستیم، گفت: مقرر شد تا پایان سال ذوب‏ آهن ماهانه ۱۰ هزار تن از این قرارداد را تحویل دهد و راه‌آهن نیز به صورت نقدی آن را خریداری کند تا شاهد راه‌اندازی این خط در ذوب ‏آهن باشیم و پس از این قرارداد نیز آماده عقد قرارداد برای ۱۰۰ هزار تن ریل UIC۶۰ هستیم. وی با تاکید براینکه در برنامه ششم توسعه باید برای راه‏ آهن مزیت‏های اقتصادی ایجاد شود، گفت: رئیس‌جمهور یکی از برنامه‏های اساسی خود را توجه به راه‏ آهن اعلام کرده و امیدواریم توسعه راه‏ آهن یکی از یادگارهای این دولت باشد. مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه مجلس نیز در برنامه ششم به این موضوع توجه کرده است، گفت: امیدواریم در برنامه ششم توسعه راه‏ آهن مسیر روشن و مشخصی داشته باشد.

 

ارسال نظر