Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

گزارش هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و ...

گزارش هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی ، معدن ، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه 28 لغایت 31 تیر ماه 1395

گزارش هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی و ...

به گزارش سفیر خانه دات کام ، شهرزاد رحمانی ؛

روز دوشنبه 28 تیر ماه سال 1395 ، هشتمین نمایشگاه  سنگ های تزئینی ، معدن ، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه با حضور جناب آقای ابواقاسم شفیعی رییس انجمن سنگ ایران ، جناب دکتر ربیعی وزیر محترم تعاونی رفاه و امور اجتماعی و جناب آقای ابطحی نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی  افتتاح گردید .

 

 

 

 

جناب آقای ابوالقاسم شفیعی؛ رییس انجمن سنگ ایران ضمن خوش آمد گویی به همه‌ی حضار داخلی و خارجی نمایشگاه ، داشتن اوقاتی خوب و خوش و توأم با هم‌آمیختگی با زیبایی دلنشین و هنری این مخلوق دست خالق همه‌ی زیبایی‌ها در چهار روز نمایشگاه را آرزو کرد. وزیر محترم تعاونی رفاه و امور اجتماعی جناب دکتر ربیعی دومین مدعو با صحبت از جذب سرمایه و تصمیم جدی برای لحاظ شدن سهم صنعت سنگ از مبلغ ۱۶۵۰۰ میلیارد تومانی سرمایه‌ی موجود و اقرار به این که رسته‌ی سنگ محروم واقع شده است  شروع کرد و بیان داشت ، مهم ترین فعالیت حوزه‌ی وزارتی حمایت برای زمین نخوردن  ۱۵۰۰ واحد صنعتی در بخش سنگ است .

 

 

پیوستن به شرکت‌های معتبر جهانی در این حوزه، بالا بردن راندمان تولید و بیان این خبر که سازمان فنی و حرفه به طور حرفه‌ای و با رویکرد مهارت‌افزایی در خدمت این صنعت خواهد بود، به خصوص در استان هایی که رسته‌ی شغل اصلی جماعت شاغل زمینه‌ی سنگ است و به نوعی ۳۶۰۰۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم داریم و دغدغه‌ی ما این است که نباید ریزش شغلی داشته باشیم از دیگر سخنان وزیر کابینه‌ی جناب روحانی بود.

به قول جناب وزیر با یک تحرک‌بخشی ساده می توان ۲۰ درصد به نیروی انسانی شاغل در این بخش اضافه نمود.  ایشان معتقد بودند که یکی از ایرادهای کار در بخش طراحی است. سازنده های ماشین ابزار داخلی باید از نظر کارآیی تقویت شده و مورد حمایت واقع شوند و با تنوع بخشی به نتیجه‌ی خوبی برسیم.

وی هم چنین بیان نمود که ساختار سازی مبتنی بر عقلانیت و سخت کوشی از برنامه‌های اساسی ما است و نیز مسأله‌ی تامین اجتماعی و فشاری که ناشی از اشکال در این بخش بر صنعت گر می آید و... همه باید به نحو مطلوب به نتیجه‌ی خوبی برسند.

سپس سخنرانی  آقای ابطحی نماینده‌ی مجلس که از طرف کمیسیون آموزش و تحقیقات تشریف فرما شده بودند آغاز شد و نکاتی را ذکر کردند که جالب‌ترین آن‌ها: تلاش و جدیت برای افزایش دقت در برش سنگ تا حد میکرون است تا باعث به چشم آمدن تجلی عظمت خلقت خداوندی بشود. و با بیان این جمله از شعر سعدی که: دو صد گفته چون نیم کردار نیست  سخن خود را به پایان رساندند.

 

 

ادامه ی مطلب

ارسال نظر