Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

سازه های پیش ساخته هزینه ساخت و ساز را کاهش می دهد

رئیس مهندسی سازه و ابنیه فنی مرکز تحقیقات راه ،‌مسکن و شهر سازی گفت: استفاده از سازه های پیش ساخته علاوه بر کاهش هزینه باعث افزایش کیفیت ساخت می شود .

سازه های پیش ساخته هزینه ساخت و ساز را کاهش می دهد
به گزارش خانه دات کام فرشاد فرحبد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت : یکی از بحث های مطرح در مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در بخش تولید،‌سازه و ساخت استفاده از محصولات پیش سازی در کارخانه است که مطالعات زیادی بر روی کیفیت سازه های فولادی در کشور انجام شده تا بخش عمده ای از تولید در کارخانه ها به صورت پیش ساخته صورت گیرد ماننداستفاده از اتصالات پیچ و مهره ای ، استفاده از اجزای اتصال که در کارخانه ها ساخته می شود که پیش از این هزینه بر و زمان بر بود.
وی افزود : با استفاده از تولیدات پیش ساخته ، کیفیت در بخش ساخت و ساز ارتقاء می یابد.
فرحبد ادامه داد : در مقررات ملی ساختمان ضوابط و مراحلی استانداردها مطرح شده است و روش اجرا هیچ مغایرتی با مبنای طراحی ندارد و مبحث نهم و دهم مقررات ملی ساختمان از هر طرحی که باعث افزایش کیفیت می شود استقبال می کند.
وی تصریح کرد : دولت و سایر ارگانها از سازندگان و تولید کنندگانی که از فناوری نوین ،‌ اتصالات پیچ و مهره و روشهای پیش ساخته بهره می گیرد ، حمایت می کند که در این زمینه باید با ارائه تسهیلات برای تشویق سازندگان به استفاده از این روش اقدام کند.
فرحبد درباره قیمت تمام شده این نوع ساخت گفت : ساخت و ساز در فضای سرپوشیده هزینه کمتری دارد.
وی ادامه داد: باید افراد ماهر که توانایی نصب این تولیدات را دارند در محل حضور پیدا کنند تا ضریب خطا و هزینه کاهش و سرعت کار افزایش یابد.
 

ارسال نظر