Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آجر کاغذی

روزنامه های قدیمی با تبدیل شدن به بلوک های چندمنظوره ی مستحکم، اما نرم، حیات دوباره ای می یابند.

آجر کاغذی

ووجائه لی، طراح کره ای ساکن هلند، می خواهد از مواد غیررایج در ساخت مبلمان و اشیائی که می سازد استفاده کند. یکی از آخرین پروژه های او ساخت آجرهای کاغذی از روزنامه های قدیمی است.

لی ، روزنامه های باطله را خمیر و آن ها را با چسب چوب مخلوط می کند، سپس آن ها را در قالب های فشرده می ریزد تا آجرهایی را بسازد که مانند بلوک های بتنی به نظر می رسند. وقتی شکل آجرها ثابت شد، آن ها را از قالب بیرون می آورد تا خشک شوند و سپس با سنگ زنی لبه های آن را نرم و صاف می کند.  این آجرها دو اینج ضخامت، 4 اینچ عرض و حدود 12 اینچ طول، و سطحی شبیه به سنگ های مرمری به کاررفته در طرح های یادبود دارند.

او تا کنون یک ست مبلمان از این آجرها ساخته که آن را پالت آجرکاغذی نامیده است. این ست از یک میز و دو نیمکت تشکیل می شود. اما او همچنان به دنبال یافتن کاربردهای جدید برای این محصول است، و در معرفی آن به قابلیت کاربرد آن در ساختمان سازی هم اشاره کرده است. او می گوید: «ما در حال بررسی و توسعه ی کاربردهای این آجرها برای کاربردهای داخلی ساختمانی مانند دیوارهای کاذب و جداکننده های فضاهای داخلی و همچنین مجموعه های گسترده تری از اشیاء و مبلمان هستیم.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر