Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

دریافت نور طبیعی

پنجره کوچک نقش بسیار مهمی در این خانه تاریخی دارند

دریافت نور طبیعی

 آیا نور طبیعی دریافت می کنید ؟

دریافت نور طبیعی با استفاده از پنجره بالای درب

رابرت جکسون میلر ، معمار آمریکایی این خانه تاریخی می گوید : «در این خانه طاق ها و قوس های زیادی وجود دارد و ما می خواستیم در بازسازی آشپزخانه به این سبک وفادار بمانیم . » بعضی از این طاق ها مانند سربخاری و ورودی آشپزخانه کامل هستند ، و بخشی از آنها به شکل تیرهای درگاهی یا پنجره های کوچک کار شده اند که هماهنگی خوبی در کل فضا ایجاد کرده اند.
به گفته ی میلر ، بسیاری از این طاق ها در امتداد خود با یکدیگر تلاقی می کنند و اینگونه ، بر روی سطحی افقی باقی می مانند و فضایی یکپارچه پدید می آورند که دست معمار برای ایجاد تغییرات در سقف های بلند خانه ، و چیدمان پنجره های بالای درب ها و سایر طرح های کنگره ای بازتر می شود. او می گوید: « این خانه پر از پیشخوان های چوبی و تخته کوبی است. در واقع به جز سقف جایی برای افزودن طرح های اضافی وجود ندارد. » 

نور طبیعی

چارچوب هر کدام از این پنجره های کوچک ، مانند الگوی درگاه ها تراشیده و شکل داده شده است و فضاهای آن با شیشه شفاف پر شده است در حالی که پنجره های همسطح کابینت ها با شیشه مات کار شده اند تا داخل آشپزخانه معلوم نباشد ، و در عین حال نور طبیعی وارد محیط شود . به گفته ی میلر ، هرچند معماری باقی ساختمان خانه تقریباً به ساختار تاریخی آن وفادار مانده است، اما حس و حال آشپزخانه آن به کلی تغییر کرده است و روشنایی آن به نسبت باقی جاها مانند درخشش مهتاب در شبها است.

 

ارسال نظر