Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

رکود بازار زائیده مالیات های سنگین است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دریافت مالیات بر ارزش افزوده و دریافت مالیات از خانه های آماده بدون مشتری، باعث شده تا کمتر شخصی به سمت سرمایه گذاری در بخش مسکن روی آورد.

رکود بازار زائیده مالیات های سنگین است

محمدرضا فلاح اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مشاغل با ساخت و سازهای ساختمانی در ارتباط هستند، لازم است تا دولت برنامه مشخصی برای خروج از رکود بازار مسکن در نظر بگیرد.
وی اضافه کرد: اقداماتی مانند افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دریافت مالیات بر ارزش افزوده و دریافت مالیات از خانه های آماده بدون مشتری، باعث شده تا کمتر شخصی به سمت سرمایه گذاری در بخش مسکن روی آورد.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای خروج از رکود بازار مسکن نیاز به عزم ملی دارد، ابراز کرد: دولت باید برای خروج از رکود بازار مسکن عزم جدی در پیش گیرد.
فلاح اظهارکرد: در دولت گذشته شاهد ساخت مسکن مهر بودیم که این کار باعث اشتغال زایی فراوانی شد چرا که این کار علاوه بر جذب سرمایه گذاران در این بخش باعث شد تا افراد متقاضی با سرمایه اندک و وام کم بهره صاحب خانه شوند.
وی افزود: دولت قبلی با ارائه وام هایی با کارمزد 6 درصد تسهیلات خوبی را برای تهیه مسکن مهر فراهم کرده بود که استقبال خوبی از این طرح شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تسهیلات برای تهیه مسکن به صورت وام هایی با کارمزد 17 درصد می باشد که لازم است دولت برای خروج از رکود بازار مسکن و ادامه ساخت و سازها وام هایی با درصد کمتر ارائه دهد.

ارسال نظر