Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

رونمایی از خانه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

در جریان برگزاری نمایشگاه CEATEC ۲۰۱۶ شرکت پاناسونیک نمونه ای آزمایشی از یک خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا را با امکانات خارق العاده در معرض دید علاقمندان قرار داد.

رونمایی از خانه‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

در این خانه تمامی لوازم منزل از طریق اتصال به اینترنت و شبکه های اطلاع رسانی وظایف محوله را انجام می دهند.

قفسه های آشپزخانه این خانه هوشمند مجهز به نمایشگرهای شفاف برای نمایش دقیق محتویات است. این نمایشگرها قابل تبدیل به تلویزیون های فوق دقیق هستند.

یکی دیگر از امکانات این خانه هوشمند ابزار آشپزی خاصی موسوم به Flat Cooker است که در قالب آن غذای افراد بر روی همان میز شام و در داخل بشقاب هر فرد طبخ و آماده می شود. به محض آنکه سرپوش فلزی بشقاب های یاد شده با میز تماس پیدا کند، محتویات آن شروع به گرم شدن می کند ولی خود بشقاب داغ نمی شود و دمای آن در حد دمای محیط اتاق باقی می ماند تا اعضای خانه بتوانند بلافاصله شروع به خوردن غذای طبخ شده کنند.

همین فناوری خنک نگهداشته شدن نوشیدنی ها را در زمانی که آنها در کابینت یا بر روی میز قرار گرفته اند را ممکن می کند و بنابراین هر غذا یا نوشیدنی همیشه دمای مطلوب خود را برای خوردن حفظ خواهد کرد.

شیشه های هوشمند این خانه ها می توانند دما و رطوبت هر بخش را به میزان درخواستی حفظ کنند.

ارزش بازار خانه های هوشمند در سال های آینده دو برابر شده و از 46 میلیارد دلار در سال 2015 به 120 میلیارد دلار تا سال 2022 افزایش می یابد.

در این خانه ها از یخچال ها و ماشین های لباسشویی ویژه ای که خود قادر به ارسال اطلاعات به افراد هستند نیز استفاده می شود. ماشین های لباس شویی مذکور در صورت اتمام مواد شوینده خود خرید آنها را سفارش می دهند و یخچال ها هم می توانند در زمان خرید افراد در بازار صورت وضعیتی از محتوایشان ارائه دهند.

 

ارسال نظر