Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

کاهش 60 درصدی فروش آهن و فولاد ساختمانی

رئیس اتحادیه صنف آهن و فولاد با اشاره به اینکه 60 درصد از فروش صنف آهن و فولاد ساختمانی در کشور به دلیل رکود بازار مسکن کاهش یافته است ، عنوان کرد: کاهش نرخ سود بانکی می تواند موجب رونق بازار مسکن در نیمه دوم سال جاری شود منوط به آنکه سیاست های دولت موجب

کاهش 60 درصدی فروش آهن و فولاد ساختمانی
به گزارش خانه دات کام ، محمد آزاد در خصوص تاثیر رکود بازار مسکن بر صنف آهن گفت : درسال 94 حدود 60از تولید مسکن کاهش یافت که به طور مستقیم بر بسیاری از صنایع وابسته به ساخت و ساز از جمله صنف آهن و فولاد تاثیر داشته است ودر این میان فروش آهن آلات صنعتی که مواد اولیه کارخانجات صنعتی است ارتباطی با آهن آلات ساختمانی ندارد .
وی افزود: در طول سال 94 فروش آهن آلات ساختمانی کاهش داشته و مطابق آمار شهرداری صدور پروانه های ساخت حدود 58 درصد در سال گذشته کاهش داشته است و این رکود در سال جاری نیز ادامه یافته و با وجود پشت سر گذاشتن فصل بهار اتفاق عمده ای در بازار تولید و فروش مسکن به وجود نیامده است .
رئیس اتحادیه صنف آهن و فولاد بیان کرد: اگر رکود مسکن خاتمه یابد این پیش بینی که بسیاری از صنایع وابسته به مسکن از وضعیت کنونی خارج شود وجود دارد اما این خروج بستگی به سیاست ها و موضع دولت در بخش مسکن دارد .
وی ادامه داد: اگر دولت طرح های عمرانی را با جدیت پیگیری کند بر رونق صنایع وابسته تاثیر دارد اما به نظر می رسد با محدودیت های بودجه ای کشور بودجه طرح های عمرانی به بخش بودجه های جاری هدایت شود که معنای آن عدم اجرای طرح هایی است که در قوانین برنامه ای پیش بینی شده است .
آزاد گفت : به دلیل تبلیغات منفی که علیه انبوه سازی مسکن به وجود آمده و انتقاداتی که به مسکن مهر وارد شده است کار عمرانی چندانی که بتواند محرک صنایع وابسته به طرح های عمرانی باشد در کشور وجود ندارد .
رئیس اتحادیه صنف آهن و فولاد خاطرنشان کرد: در 6 ماه ابتدایی سال جاری تحرک چندانی برای بخش مسکن قابل پیش بینی نیست اما در نیمه دوم سال اگر بخشی از نقدینگی که به دلیل کاهش نرخ سود سپرده های بانکی تمایل به بازارهای دیگر دارد به بازار مسکن هدایت شود رونق بسیاری از بخش های وابسته به مسکن قابل پیش بینی خواهد بود.
آزاد عنوان کرد: بورس اوراق بهادار نیز تمایلی به جذب نقدینگی نداشته و احتمال دارد که مسکن تحرکی را از خود نشان دهد .
رئیس اتحادیه صنف آهن و فولاد با اشاره به وجود بافت های فرسوده در کشور تصریح کرد: بافت های فرسوده کشور ظرفیت بسیاری برای رونق ساخت و ساز در کشوردارند و اگر سرمایه ها به سمت بازار مسکن برود بازار آهن و فولاد نیز از رکود خارج می شود .
100 هزار مسکن مهر تکمیل شده فاقد متقاضی است
وی با انتقاد از سیاست دولت در بخش مسکن خاطرنشان کرد: طرح مسکن مهر در دولت نهم با انتقاد صریح دولت یازدهم مواجه شد و طرح های نیمه کاره رها شد که خود زیان بسیاری به دنبال دارد البته طرح های تکمیل شده مسکن مهر هم متقاضی چندانی ندارد و حدود 100 هزار مسکن مهر تکمیل شده فاقد متقاضی است.
آزاد عنوان کرد: دولت یازدهم طرح مسکن اجتماعی را برای رونق بخش مسکن مطرح کرد اما تا کنون وارد مراحل اجرایی نشده و جزئیات آن نیز به درستی روشن نیست.

ارسال نظر