Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

عایق کردن دیوار آجری

تیم کارتر ، از نویسندگان واشنگتن پست ، راهکارهایی برای ضد آب کردن دیوار آجری بیرونی ارائه داده است.

عایق کردن دیوار آجری

عایق کردن دیوار آجری در برابر رطوبت

به گفته تیم کارتر سازه آجری در ابتدا ضد آب نیست و آب می تواند به راحتی به آن نفوذ کند . در خانه های امروزی از آجر بیشتر در نمای ساختمان استفاده میشود که به معنای این است که ضخامت قسمت آجری دیوار تنها به اندازه یک لایه است ، حال آنکه در خانه های قدیمی تر معمولاً چند لایه آجر به کار می رفت و این لایه های اضافی برای مقاومت بیشتر به نفوذ آب طراحی شده بودند.
گاهی هم آجر و هم ملاتی که بین آجرها به کار می رود ضد آب هستند و به آب اجازه عبور نمی دهند، اما در مقطعی میان آجر و ملات ، درزهایی ایجاد می شود که امکان عبور آب از دیوار را فراهم می کند. شما قادر به دیدن این ترک ها نیستید چرا که بسیار کوچکند.بهترین راهکاری که در این باره از سوی فعالان صنعت آجر ارائه شده، نصب درزپوشهایی برای نصب در پایین درگاه ها و پنجره هاست. این درزپوش ها آب نشتی از دیوار را جمع آوری و به قسمت بیرونی دیوار هدایت می کنند.درزپوش های پایه ای همچنین برای ردیف پایینی آجرهای یک دیوار آجری هم الزامی هستند. اغلب مواد دیگری هم پشت روکش دیوار آجری کار می شود تا از عدم تجمع آب در حفره های لای ملات و درزپوش ها و هدایت درست آب به قسمت های خارجی اطمینان حاصل شود. این حفره ها با هدف تسهیل عبور آب در دیوار ایجاد شده اند. برای اطمینان کامل از اینکه آب به این دیوار آجری نفوذ نمی کند، باید تمام این جزئیات را با دقت و مهارت بالا در دیوار ایجاد کرد.

 

 

عایق کاری

 ارسال نظر