Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

اجرای الگوی شهر هوشمند در استان کرمان

استاندار کرمان از عملیاتی شدن الگوی شهر هوشمند در استان کرمان در آینده ای نزدیک خبر داد.

اجرای الگوی شهر هوشمند در استان کرمان

 علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار فرمانده و مدیران ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطر شهدای گرانقدر، گفت: دوران دفاع مقدس، دوره ای را به نمایش گذاشت که مردم از پیر و جوان به فرمان امام(ره) لبیک گفته و برای دفاع از سرزمین، اسلام و انقلاب از جانشان بدون هیچگونه چشم داشت مادی و معنوی گذشتند.

وی با اشاره به اینکه فتوحات جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس در سه سال نخست بود، یادآور شد: این فتوحات عمدتا با تکیه بر ظرفیت و توان مردمی حاصل شد لذا اگر در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز به اصل مردمی کردن اقتصاد باور کنیم، شاهد چنین موفقیت هایی در این حوزه خواهیم بود.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مردم باید خودشان به این باور برسند که حضورشان می تواند در توسعه استان تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: جغرافیای اقتصادی ایران بی نظیر است و کشورهای اطراف ایران، فاقد چنین جغرافیایی هستند.

رزم حسینی به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در حوزه امنیتی در منطقه اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه ولایت فقیه شکل گرفته که گواه نظام هوشمندانه و باتدبیر است لذا بخشی از کاستی هایی که در حوزه اجرایی وجود دارد، به باور نکردن نقش مردم بازمی گردد.

وی با تاکید براینکه باید همچون دوران دفاع مقدس، با تکیه بر توان مردمی فرصت های طلایی برای آینده کشور ایجاد کرد، افزود: امروز دولت تدبیر و امید عزم خود را جزم نموده تا اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود بنابراین باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

استاندار کرمان فرصت های توسعه ای کشور را مقطعی دانست و یادآور شد: فضای کنونی امنیتی کشور پس از گذشت 29 سال از جنگ تحمیلی، فضایی توسعه ای است لذا اگر مدیران تنها به امورات جاریه بپردازند از این فرصت بوجود آمده برای کشور غفلت خواهد شد.

رزم حسینی، امینت از امنیت به عنوان پایه های اصلی اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: با تلاش نیروهای نظامی و انتظامی استان این فضا برای توسعه و سرمایه گذاری فراهم شده است بنابراین اقدامات صورت گرفته در این حوزه جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به اینکه کادر امنیتی و انتظامی استان کرمان، کادر قوی و متخصصی است که با همکاری اعضای شورای تامین، شرایط توسعه ای استان را فراهم کرده است، افزود: در استان کرمان به نقش مردم در توسعه اقتصادی باور داریم و همین امر موجب شده تا موسساتی که سرمایه های پنهان و آشکاری داشتند، برای مسئولیت پذیری در یک منطقه جغرافیایی استان با یکدیگر به رقابت بپردازند.

نماینده عالی دولت یازدهم در استان کرمان با تاکید براینکه اقدامات استان کرمان در حوزه اقتصاد مقاومتی، موجبات کاهش مشکلات امنیتی و اجتماعی را فراهم کرده است، تصریح کرد: مدیریت استان آمادگی دارد علارغم تنوع کار در استان، از طرح های امنیتی و اجتماعی نوین حمایت نمائیم.

رزم حسینی به پیشرفت اقتصادی کشور چین که پیش از انقلاب اسلامی ایران، کشوری جهان سومی بود اما امروز رتبه نخست اقتصادی را دارد، یادآور شد: در استان کرمان 20 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری وجود دارد که آماده واگذاری به بخش غیردولتی است.

وی خواستار حضور ائمه جمعه و روحانیت در ترویج گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی شد و گفت: آگاهی بخشی مردم یکی از عواملی است که مردم را به تعهدات خود در حوزه های اقتصادی و فرهنگی پایبند می کند.

استاندار کرمان افزود: نیروی انتظامی می تواند با استفاده از توان افسران متجرب با حضور در مدارس و به گفتگو پرداختن با دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی، نسبت به آشنایی با آسیب های اجتماعی و آگاه سازی مردم اقدام نماید.

رزم حسینی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه ای با سه هلدینگ ملی ICT و معاونت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و عملیاتی شدن الگوی شهر هوشمند در استان کرمان در آینده ای نزدیک اشاره کرد و یادآور شد: اجرای این الگو موجب اشتغالزایی برای 40 هزار نفر و خلق درآمد برای استان شود.

وی تصریح کرد: مدل توسعه ای استان توسط کمیته ای متشکل از استانداری، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان شرکت ها تدوین و طراحی شده و طی یک ماه آینده با حضور وزرای کار، تعاون و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و کشور تفاهم نامه ای منعقد شود لذا این امر می تواند در زمینه زیرساخت های امنیتی نیز مفید واقع شود.

در ادامه این دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان به بیان گزارش عملکرد پرداخته و امنیت را رکن اصلی توسعه دانست و گفت: باید با گسترده شدن چتر امنیت، زمینه اجرای سیاست های دولت را فراهم نمائیم.

ارسال نظر