Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

قیمت مسکن به روایت بانک مرکزی

گروه مسکن: بانک مرکزی در تازه ترین گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران مربوط به تیرماه سال جاری اعلام کرد .

قیمت مسکن به روایت بانک مرکزی

گروه مسکن: بانک مرکزی در تازه ترین گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران مربوط به تیرماه سال جاری اعلام کرد :

مجموع آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران طی یک ماه نخست تابستان سال جاری معادل 15 هزار واحد مسکونی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 6/ 27 درصد افزایش و در مقایسه با خردادماه سال جاری معادل 4 درصد کاهش داشته است .

این گزارش نشان می‌دهد : در تیرماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در پایتخت به 4 میلیون و 230 هزار تومان رسیده است که در مقایسه با خردادماه سال جاری و مدت مشابه سال قبل به ترتیب به میزان 1/ 0 درصد و 4/ 4 درصد رشد را تجربه کرده است .

 شاخص اجاره بهای مسکن نیز در تیرماه سال 95 در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 5/ 9 و 3/ 10 درصد رشد را ثبت کرده است. بانک مرکزی در جمع‌بندی گزارش خود آورده است که با توجه به چشم‌انداز بهبود فضای اقتصاد کلان و رویکرد سیاست‌گذار پولی در کمک به تسهیل اعتباری بخش مسکن و همچنین برنامه کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی متناسب روند نزولی نرخ تورم، انتظار می‌رود این روند کماکان در ماه‌های پیش رو ادامه داشته باشد .

 

ارسال نظر