Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

خانه الاکلنگی؛ خلاقیت معمارها در نیویورک

اگر از طراحی تکراری ساختمان‌های مسکونی خسته‌ شده‌اید بدنیست نیم‌نگاهی به طرح جدید خانه الاکلنگی در شمال نیویورک داشته باشید.

خانه الاکلنگی؛ خلاقیت معمارها در نیویورک

اگر از طراحی تکراری ساختمان‌های مسکونی خسته‌ شده‌اید بدنیست نیم‌نگاهی به طرح جدید خانه الاکلنگی در شمال نیویورک داشته باشید. به گزارش وب‌سایت Digitaltrends، ReActor نام طرح عجیب و البته جذابی است که توسط دو معمار-هنرمند به نام‌های Ward Shelley و Alex Schweder خلق شده است. طرحی که در مرکز هنرهای بین‌المللی OMI در Ghent نیویورک اجرا شده است.

 

 

 

 

 


این طرح در واقع یک منزلی مسکونی به شکل الاکلنگی غول‌پیکر و با امکان جابجایی 360 درجه از طرفین است. پایین و بالا رفتن یا جابجایی 360 درجه این الاکلنگ به طرفین، بر اساس شرایط وزش باد و یا توزیع وزن افراد در داخل خانه انجام می‌شود.

Shelley در خصوص این طرح می‌گوید: "ReActor بخشی از طراحی‌های من و الکس است که زندگی افراد در زیر یک سقف و تعاملات آنها را به نمایش می‌گذارد. ما از معیاری به نام "پایداری" برای ایجاد تعادل در این طرح الاکلنگی استفاده کردیم. بر این اساس، دو نفر که در این منزل زندگی می‌کنند باید با هم همکاری داشته باشند تا تعادل و توازن در منزل ایجاد شود."

 

 

 

 

ستون بتونی در مرکز این خانه، 4.5 متر ارتفاع دارد و ابعاد خانه نیز 13.5 در 2.5 متر است. در داخل منزل، آشپزخانه و سرویس بهداشتی تاشو، تخت، اجاق گاز و حتی انباری هم به چشم می‌خورد. علاوه بر این، وجود مبلمان هم باعث شده یک خانه واقعی و البته مهیا برای سکونت افراد را شاهد باشیم. شاید همین امکانات باعث شده این طراحان خودشان تصمیم بگیرند از تاریخ 27 تا 31 جولای در همین خانه زندگی کنند. در ادامه ویدئوی این خانه را ببینید.

 

 

 

 

ارسال نظر