Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تشکیل کمیته ویژه برای ارتقای بتن در جنوب کشور

رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با اشاره به نبود بتن استاندارد در کشور گفت: برای کاهش صدمات خوردگی بتن ماه آینده کمیته ای برای ارتقا بتن ایجاد می شود.

تشکیل کمیته ویژه برای ارتقای بتن در جنوب کشور

به گزارش خانه دات کام ، محمد شکرچی زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما،با اشاره به اینکه صنعت بتن از نظر گردش مالی جزء چند صنعت اول کشور است ، گفت : کیفیت سیمان استفاده شده در بتن در بین مصالح ساختمانی بسیار مهم است زیرا اگر استانداردهای لازم را در استفاده از بتن رعایت نشود دچار مشکل می شود.

شکرچی زاده با اشاره به اینکه در یک تا دو سال گذشته تحقیقات زیادی در بخش رویه های بتنی انجام دادیم ، تصریح کرد : سیاست وزارت راه و شهرسازی گسترش سازه های بتنی است و پروژه های مختلفی برای رویه های بتنی انجام دادیم که تا دو ماه آینده ، باند 29 فرودگاه مهر آباد را که به صورت بتنی ودر حد کیفیت و استانداردهای جهانی ساختیم ، افتتاح می کنیم .

رئیس مرکز تحقیقات مسکن راه و شهرسازی گفت: در کشوربدلیل قیمت پایین آسفالت از رویه های بتنی استفاده نمی شد اما تحقیق در رویه های بتنی در چند سال اخیر جدی تر شده است.

وی افزود : آئین نامه های مربوط به بتن را در سالهای گذشته کار کردیم و آئین نامه بتن ایران 1404و مبحث نهم مقررات ملی ساختمان را که مربوط به سازه های بتنی می شود ، تهیه کردیم.

شکرچی زاده ادامه داد : کیفیت بتن استفاده شده در کشور قابل قبول نیست و در کشورهای دیگر مقاومت بتن و کیفیت ان خیلی بیشتر است.

شکرچی زاده افزود: پروژه ملی بتن 1404 را از 2 سال گذشته شروع کردیم تا بتوانیم تا سال 1404 بتن هایی با مقاومت 500 کیلو گرم در سانتی مترمربع را در کشور متداول کنیم ، دستورالعمل ها تهیه شده است و تا پایان آذر منتشر خواهد شد.

وی افزود: بتن هایی که دارای نشان استاندارداز سازمان استاندار است نیز کیفیت مناسبی ندارد و ما اعطای گواهینامه تحت عنوان بتن 1404 شروع کردیم تا حرکت جدی تری برای رفتن به سمت گواهینامه آغاز کنیم .

وی افزود: گواهینامه ها به شرکت هایی که کیفیت بتن آنها تایید شده باشد ، اعطا می شود که این امر باعث رقابت سازنده ای بین شرکتها شده است .

شکرچی زاده تاکید کرد: اغلب شرکتهای بتنی دارای استاندارد از سازمان استاندارد هستند اما کیفیت آنان مناسب نیست.

وی با بیان اینکه تعدادی از بتن ها کیفیت لازم را ندارد ، گفت : با توجه به شرایط آب و هوایی تهران و آلودگی که وجود دارد ، پدیده های چون باران های اسیدی در تهران به بتن آسیب می زند و باید به سمت افزایش کیفیت سیمانها و بتن ها برویم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : از زمان خاکبرداری کیفیت بتن مهم است اگر بتن درست نگهداری یا خوب ریخته نشود باعث ترک خوردگی بتن می شود.

وی افزود: روشهایی برای آزمایش بتن ها و چگونگی ترمیم آن وجود دارد که در آئین نامه 1404 وجود دارد و خوشبختانه آئین نامه بسیار روشن است.

شکرچی زاده تاکید کرد : فناوری و دانش حل مشکل در بتن را داریم اما عمدتا مهندسان ما از آن بی اطلاع هستند.

وی با اشاره به نبود نظارت در بحث بتن ریزی گفت : بسیاری از مهندسان ، ساطلاعات کافی در نحوه استفاده و نگهداری بتن ندارند و ما در مرکز تحقیقات کلاسهایی برای آموزش مهندسی تشکیل دادیم که باز آموزی مهندسین کمک حل مشکلات ترک خوردگی وچگونگی ترمیم می کند.

وی گفت: از دهه 70 تحقیقات در بحث خوردگی بتن آغاز شد و بیشتر در جنوب کشور و خلیج فارس است و گاهی دیده می شد که در ساختمان ها قبل از بهره برداری ، خوردگی ایجاد می شود و موادی که در آب دریا وجود دارد باعث از بین رفتن بتن می شود حتی ساختمانهای شهری که در قشم یا کیش ساخته می شود دارای ویژگی بتن استاندارد نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: کمیته ارتقای بتن در جنوب کشور در شهر بندر عباس تا یک ماه آینده با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی آماده کار خواهد شد.

وی افزود: در جنوب کشور خوردگی بتن زیاد است و ما دانش کنترل آن را داریم تا عمر ساختمانها را به بالای 100 سال هم برسانیم.

 

ارسال نظر