Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

گفتمان چهره به چهره تولید کنندگان مصالح ساختمانی با سازندگان

تولیدکنندگان مصالح ساختمانی بدون واسطه ها به ارائه محصولات خود به سازندگان تهرانی می پردازند.

گفتمان چهره به چهره تولید کنندگان مصالح ساختمانی با سازندگان

به گزارش خانه دات کام به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ ناصر لعل نوری دبیر برگزاری نوزدهمین نشست تخصصی صنعت ساختمان کشور گفت: این نشست را بخش خصوصی برگزار می کند.

وی افزود: حذف واسطه گری و ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان کالاهای با نشان استاندارد و مدرن و سازندگان اصلی کمک می کند تا واسطه ها حذف شوند و ارتباط مستقیم دو طرف سازنده برقرار شود.

لعل نوری گفت : تولیدکنندگان در کوتاه ترین زمان وارد میز مذاکرات می شوند که در مراسم افتتاحیه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه تامین مصالح ساختمانی بدون واسطه تولید کنندگان از سایر نقاط کشور وارد تهران می شوند و به ارائه تولیدات خود می پردازند.

لعل نوری تصریح کرد :‌ پروژه ها در این همایش برای بازدید ارائه می شود که روش نوینی است و مصالح با کیفیت هم انتخاب می شود.
وی افزود: تولید کنندگان ساختمانی با مشکلات زیادی ، تولید می کند و واسطه های سراغ تولید کنندگان می آیند که آنها را مجاب کنند تا کالا به دست مصرف کننده برسد اما در این همایش دست واسطه ها کوتاه شده است.

دبیر اجرایی نشست صنعت ساختمان با حذف واسطه گران گفت: تمام محصول تولید کنندگان ایرانی است و تجملات در این نشست وجود ندارد.

وی افزود: اگر تولید کننده ای خود بیاید بدنبال معرفی محصول باشد بسیار زمان بر است اما در این نشست با کمترین هزینه نیز مذاکرات را تشکیل می دهیم.

این کار ، روش نوینی در اطلاع رسانی و تبلیغات تولید کنندگان کشور است که سازمان نظام مهندسی استان تهران از این صنعت حمایت می کند.

وی افزود : بیش از 40 تا 500 پروژه در تهران معرفی شده است تا تولید کنندگان انتخاب کنند.

همچنین نشست تخصصی و مذاکرات مستقیم صنعت ساختمان‌ ، 23 شهریور ‌ برگزار می شود.

 لعل نوری ‌دبیر نوزدهمین نشست صنعت ساختمان  افزود: ‌با رویکرد حذف واسطه‌گری و ترویج کالای استاندارد و مدرن برای سازندگان که یکی از اهداف این نشست تخصصی است، صنعت ساختمان در کشور رشد می‌کند.

وی با بیان اینکه حذف دلالی در صنعت ساختمان را دنبال می‌کنیم، اظهار داشت:‌ بخش خصوصی این توانمندی را دارد تا همراه با دولت در بخش صنعت ساختمان، مشکلات ساختمان‌سازی کشور را رفع کند.

جولان دلالان در بازار صنعت ساختمان

عضوسازمان  نظام مهندسی تهران با بیان افزایش سود دلالان ساخت و ساز گفت:  نظام ساخت و ساز کشور دست عواملی است که ارزان کردن ساخت را با کاهش کیفیت محقق می‌کنند.

جهانگیر شریفی امروز در نشست خبری گفت: سیاست ما بسترسازی برای پاسخگویی اجرایی به مواردی مانند عمر ساختمان، مصالح ساختمانی، استاندارد و حذف واسطه‌گری در صنعت ساختمان است.

وی با اشاره به اینکه رکود صنعت ساختمان در کشور به فناوری ساخت بر می‌گردد، گفت:
فناوری در واقع تجمیع به کارگیری مصالح است که در طرح ادغام منجر به روش می‌شود، تا یک ساختمان ایجاد شود.

‌شریفی افزود: فناوری ساخت براساس معیارهای تحقیق شده نداریم، در ایران بزرگترین برج‌ها را هم به روش ترکیبی سنتی-مدرن می‌سازند، در حالی که این دو روش با هم همخوانی و تجانس ندارد.

عضو سازمان نظام مهندسی اظهار داشت : عدم رشد صنعت ساختمان در ایران به دلیل معضل‌های مدیریتی، فقر تکنولوژی نوین،  دغدغه نداشتن متولیان، وجود واسطه‌ها و فعال بودن بازار مکاره در صنعت ساختمان است.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای در‌ صنعت ساختمان مشغول به کار هستند که فقط سود کلان را ‌هدف نهایی می‌بینند، گفت: از نظر فناوری صنعت ساختمان 25 سال از امارات عقب هستیم؛ در کشوری نظیر افغانستان امروز صنعت ساختمان در حال رشد است و تا 3 سال دیگر ما به تکنولوژی نوین ساختمان‌سازی افغانستان اصلاً نخواهیم رسید.

عضو انجمن صنفی سازندگان افزود: در کشوری مثل ژاپن تکنولوژی در صنعت ساختمان تعریف شده و دقیقاً اجرا می‌شود، در حالی که ما در ایران مصالح مناسب داریم، اما از تکنولوژی استفاده نمی‌کنیم؛ در یکی از پروژه‌های مسکن مهر مشاهده کردم که در کنار یک ساختمان 4 طبقه به اندازه 2.5 طبقه نخاله ساختمانی ریخته شده است و برنامه‌ای برای بکارگیری صحیح مصالح وجود ندارد.

وی گفت: در روش جدید ساختمان‌سازی حتی یک مشت نخاله ساختمانی ایجاد نمی‌شود و با وجود آنکه 3 نوبت در ساختمان‌سازی کار می‌کنند، هدررفت مصالح نداریم.

شریفی گفت: ایران غنی‌ترین مواد معدنی برای نظام ساختمان‌سازی را دارد، اما متأسفانه به دلیل آنکه بازار مکاره این صنعت دست عده‌ای واسطه‌گر، بنگاه‌های معاملاتی و افراد غیر متخصص است، در این حوزه عقب هستیم و در واقع مجری ذیصلاح در صنعت ساختمان نداریم.

 

ارسال نظر