Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ساخت خانه مدور ذرتی

شركت معماري فرانسوي St. André-Lang نمونه اوليه يك خانه فشرده مدور را طراحي كرده كه از چوب ذرت در درون ديوارهاي آن استفاده شده است.

ساخت خانه مدور ذرتی

اين خانه با مساحت 20 متر مربع در پارك حفاظت شده‌يي در فرانسه واقع شده و اخيراً برنده رقابت معماري زيست سازگار و ارزان شده است.
 
هزينه كلي اجراي اين پروژه هفت هزار يورو عنوان شده است.

اين ساختمان كه “Tourner autour du Ried” نام گرفته، در شكل مدور طراحي شده و نور آفتاب در طول روز از خلال آن فيلتر مي‌شود.

به دنبال گردش روزانه شرق به غرب خورشيد، سقف آن مجهز به يك محور مركزي نور است كه نواحي را مطابق نيازهاي فعاليت‌هاي مختلف روزانه روشن مي‌كند.

براي مثال، نواحي خوابيدن در شرق تعبيه شده‌اند و ميز و دفتر كار به سمت جنوب شرق و همچنين فضاي باز نشيمن نيز در قسمت جنوب قرار دارد.

در مركز اين ساختمان يك باغ مركزي قرار دارد كه مملو از زندگي گياهي محلي بوده و حضور طبيعت را در آن تضمين مي‌كند.

به اين دليل كه خانه جديد هنوز در مرحله نمونه اوليه است، اقدامات لازم آب و هوايي، الكتريسيته، لوله‌كشي و ساير امكانات زندگي از جمله آشپزخانه و حمام آن صورت نگرفته است.

از آن جا كه ساخت چنين خانه‌يي كمتر از يك ماه زمان مي‌برد، اين پروژه گامي به سوي ساخت خانه‌‌هاي بادوام و ارزان به شمار مي‌آيد.
 
شركت سازنده در نظر دارد اين طرح را در مقياس بزرگ‌تري انجام دهد.

 

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید