Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

برگزاری کارگاه آموزش عالی طراحی معماری در بافت تاریخی ماسوله

کارگاه آموزش عالی طراحی معماری در بافت تاریخی ماسوله با حضور پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان، اداره کل امور پایگاه های میراث فرهنگی کشور، اداره کل دفتر فنی استانداری گیلان، ایکوم ایران، پایگاه ملی میراث فرهنگی ماسوله

برگزاری کارگاه آموزش عالی طراحی معماری در بافت تاریخی ماسوله

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی ماسوله حضور مردم و ادامه زندگی در این بافت را وجه تمایز آن با دیگر پروژه‌ها عنوان کرد و گفت : شهر تاریخی ماسوله از سال ۱۳۷۸ در شمار پروژه‌های بزرگ سازمان میراث فرهنگی کشور قرار گرفت و عملا از اول مهرماه ۱۳۸۰ فعالیتهای مقدماتی خود را با استقرار مدیر پروژه مقیم در ماسوله شروع کرد.

به گفته وی حضور مردم و ادامه زندگی در این بافت است، که نوع مداخلات را متنوع و پیچیده کرده و ضرورت برنامه‌ریزی‌های سنجیده و زیر بنایی در این شهر را با توجه به حضور و فعالیت مردم و دیگر نهادهای دولتی و غیردولتی اجتناب ناپذیر می‌کند.

پورعلی با اشاره به اینکه ماسوله به دلیل برخوداری از بافتی ویژه، معماری فاخر، متواضع و مناظر طبیعی بدیع پیرامون آن کانون مهمی در عرصه گردشگری درسطح ملی و حتی جهانی است افزود : گردشگران منبع امرار معاش برای تعداد اندک مردمی است که تن به مهاجرت نداده اند و هم چنان با حضور خود از تبدیل این شهر تاریخی به یک موزه جلوگیری می کنند و همین امر لزوم نگرشی ویژه به ماسوله را بیش از پیش افزایش می دهد.

وی هدف اصلی پروژه بزرگ شهر تاریخی ماسوله را جلوگیری از فرسودگی و انهدام این بافت با ارزش و حفظ آن برای نسل‌های آینده دانست و گفت: برای نزدیک شدن به این هدف باید در عرصه های گوناگون به برنامه ریزی و فعالیت های همه جانبه پرداخت.

علاقمندان می توانند برای هماهنگی، ارسال مدارک و ثبت نام با دبیرخانه کارگاه مستقر در پایگاه میراث فرهنگی ماسوله از طریق شماره  01334758209 تماس بگیرند.  اطلاعات تکمیلی کارگاه از طریق سایت رسمی پایگاه میراث فرهنگی ماسوله به نشانی www.masoule.ir ارائه شود.

 

ارسال نظر