Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ساخت مصالح جدید از نخاله های ساختمانی

تخریب ساختمان های قدیمی منجر به تولید حجم زیادی نخاله می شود. استون سایکلینگ آن ها را به مصالح قابل استفاده تبدیل می کند.

ساخت مصالح جدید از نخاله های ساختمانی

یک استارتاپ هلندی، به خاطر تجربیاتی که در بازیافت نخاله های ساختمانی و تبدیل آن ها به مصالح جدید برای ساختمان سازی یا ساختن اشیاء جدید داشته است، توجه دنیا را به خود جلب کرده است. روند کار به این شکل است که آوارهای ساختمان های تخریب شده را تا حد ریزدانه خرد و سپس آنها را با مواد دیگر نظیر سرامیک، خاک رس یا شیشه مخلوط می کنند و مواد جدیدی به وجود می آورند.

 

 

 

 

 

 

 


اکنون این گروه 20 نوع مختلف از آجرها را می سازد. از انواع آجرهای قرمزرنگ معمولی گرفته تا آجرهایی سفارشی کاربردهای خاص یا تزئینی . هرچند سازندگان این آجرها، مواد دیگری با کاربردهای متنوع تر هم اختراع کرده اند، اما بنیان تجارت استارتاپ خود را روی آجرها گذاشته اند. ساما، یکی از دو مخترع این آجرها می گوید: «آجر جزو پایه ای ترین اجزاء یک ساختمان است و ساخت و فروش آن تجارتی با سود تضمین شده است. اگر می خواهیم ماده ی جدیدی به وجود بیاوریم، باید چیزی بسازیم که فروش آن راحت باشد. اگر چیزی بسیار پیشرفته بسازیم هیچ کس در صنعت ساخت و ساز با آن کار نخواهد کرد. این صنعت از خطر کردن خوشش نمی آید. موادی که ما ساختیم نوآورانه هستند، اما نه آنقدر عجیب و غریب که مردم نخواهند با آن کار کنند.»
اولین خانه ای که با این مصالح ساخته شده است، خانه ی معمار معروف هلندی، نینا آلبرز است و برای ساخت آن از 15 تن نخاله ی ساختمانی استفاده شده است.

 

 

 

 

نظرات

  • محسن امیری
    جمعه 15 دی 1396 - 12:33
    با سلام خدمت شما . اینجانب مهندس عمران هستم.از بابل.برای بازیافت نخاله های ساختمانی نظر شما میخواهم چون در مازندران مکانی برای بازیافت...

ارسال نظر