Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

اثرات مخرب پسماندهای ساختمانی بر طبیعت

مدیر کل محیط زیست شهر تهران گفت: اثرات مخرب پسماند بر هیچکس پوشیده نیست، اما پسماندهای ساختمانی اگر بازیافت نشوند و به چرخه تولید برنگردند، آسیب دوبرابری برای طبیعت دارند.

اثرات مخرب پسماندهای ساختمانی بر طبیعت

محمدحسین بازگیردرباره اثرات مخرب پسماندهای ساختمانی بر محیط زیست تهران گفت: پسماندهای ساختمانی مرکز و کانونی برای تجمع و جمع آوری سایر آلودگی‌هاست اما این فقط مختص مصالح ساختمانی نیست. هرجا مصالح ساختمانی می‌رود زباله‌های دیگر هم می‌رود و اینها محلی برای رشد میکروب‌ها و آلودگی‌های دیگر می‌شود.

مدیرکل محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه این زباله‌ها بخشی از خاک زمین را تصرف و آن محدوده را از حیز انتفاع خارج می‌کنند، افزود: یعنی اگر در قسمتی از زمین که خاک مناسبی دارد این زباله‌ها ریخته شوند، آن خاک از بین می‌رود. نخاله‌های ساختمانی همچنین به رودخانه‌ها، جاده‌ها و زیستگاه‌های دیگر هم آسیب می‌رساند.

به گزارش خانه دات کام ، بازگیر با تاکید بر تاثیرات پسماندهای ساختمانی روی خاک تصریح کرد: این پسماندها حتی رویش گیاهان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند و اثرات مخرب در چرخه زیست محیطی برجا می‌گذارند.

مدیرکل محیط زیست شهر پایتخت در پایان درباره تاثیرات پسماند و نخاله‌های ساختمانی بر محیط زیست کلان شهر تهران گفت: باید راهی برای بازگرداندن اینها به چرخه تولید پیدا کنیم زیرا نکته ناراحت کننده‌تر این است که وقتی این پسماندها را به چرخه بازیافت برنگردانیم برای تامین تهیه آنها باز هم باید به طبیعت آسیب برسانیم.

ارسال نظر