Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ساخت اولین ساختمان جهان با چاپگر سه بعدی

یک معمار هلندی طرحهای خود را برای ساخت نخستین ساختمانهای کامل با چاپگر سه بعدی که از مناظر طبیعی سطح زمین الهام گرفته و به صورت افقی ساخته می شود،‌ ارائه داد.

ساخت اولین ساختمان جهان با چاپگر سه بعدی

این ساختمان ها به نوعی طراحی شده اند که شبیه نوار موبیوس هستند، نواری که دو لبه آن بر هم قرار گرفته و حلقه‌ای را بوجود می‌آورد.

جانجاپ رویجسنارس معمار طراح و خالق این ایده امیدوار است که بتواند این ساختمانها را بسازد، ساختمانهایی که براساس اظهارات وی 4 تا 5 میلیون یورو هزینه دربرخواهد داشت.

موزه ها، مراکز بازدید و افراد حقیقی تاکنون به این طرحها ابراز علاقمندی کرده اند. این معمار درحال حاضر با انریکو دینی متخصص چاپ سه بعدی در ابعاد بزرگ همکاری می کند تا این پروژه را به مرحله اجرا برساند.

براساس آنچه در وب سایت شرکت وی منتشر شده، چاپگرهای سه بعدی انریکو دینی از شن و مواد ویژه ساخت و ساز استفاده می کند تا مواد شبیه به مرمر و قویتر از سیمان را ارائه کند.

اما برای ساخت یک ساختمان با مساحت یک هزار متر مربع هنوز هم به استحکامات بتنی نیاز است و نمی توان آن را نادیده گرفت.

رویجسنارس اظها رداشت: برای من به عنوان یک معمار ساختن ساختمان با چنین طرح خاصی بسیار زیبا است، به وسیله چاپگر سه بعدی این طرح هیچ آغاز و پایانی ندارد. در ساخت سنتی باید یک قالب چوبی بنا کنید و آن را با بتن پر کرده و پس از آن چوب را خارج کنید، این مسئله هدررفتن زمان و انرژی است.

وی افزود: این درحالی است که هنگام کار کردن با چاپگر سه بعدی می توانید آنچه را که می خواهید چاپ کنید و این روش بسیار مستقیم تری برای ساخت و ساز است.

قرار است نخستین خانه با سطح افقی که به وسیله چاپگر سه بعدی ساخته می شود تا سال 2014 ساخته شود. این خانه یک محل خصوصی خواهد بود که نزدیک یک پارک ملی در برزیل واقع می شود.

 

ارسال نظر