Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ساخت دریچه کنترل از راه دور کولر آبی

دستگاه تنظیم دریچه‌های کولر با مکانیزم دستی خودکار و سیستم بی‌سیم در کشور طراحی و ساخته شد.

ساخت دریچه کنترل از راه دور کولر آبی

علیرضا بلورفروش مخترع این دستگاه اظهار داشت: امروزه در کشور ما استفاده از کولرهای آبی و دریچه‌های آنها در داخل منازل و تمام اماکن، بسیار زیاد است. وی افزود: این دریچه‌ها معایبی دارند، از جمله این که در فاصله‌های زیادی از سطح زمین قرار داشته و بستن و بازکردن آن ها بسیار دشوار است.

این مخترع گفت: دریچه‌های جدید ساخته شده، دارای یک قاب فلزی و پره‌های پلاستیکی است. از پره‌های پلاستیکی هم به این دلیل استفاده شده که پره‌های فلزی، گرد وغبار گرفته و باعث محکم و غیرقابل حرکت شدن دریچه می‌شوند. بنابراین در دریچه جدید، از نوعی پلاستیک خاص استفاده می‌شود. به گفته وی، می‌توان از راه دور و با استفاده از ریموت، وضعیت این پره‌ها را کنترل کرد.

این مخترع اظهار کرد: استفاده از این روش، باعث کاهش مصرف انرژی شده و در فصل زمستان هم نیاز به هیچ درپوشی نخواهیم داشت، زیرا پره‌ها، بر هم منطبق می‌شوند و حالت عایقی را به وجود می‌آورند که مانع خروج هوای گرم داخل منزل به بیرون می‌شوند.

 

ارسال نظر