Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بورس کالا، حلال مشکلات فروش، قیمت گذاری و تامین مالی صنعت فولاد

بورس کالا درسالهای گذشته توانسته با سازوکارهای خود مشکلات مکانیسم فروش و قیمتگذاری شرکتهای فولادی رابرطرف کند و بتازگی نیز باطراحی ابزارهای مالی درصدد تسهیل تامین مالی تولیدکنندگان بوده که فولادی ها میتوانند ازاین مسیر سرمایه درگردش خودرا تامین کنند.

بورس کالا، حلال مشکلات فروش، قیمت گذاری و تامین مالی صنعت فولاد

به گزارش خانه دات کام ، رسول خلیفه سلطان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به معامله محصولات فولادی در بورس کالا گفت: بورس کالا بستر مناسبی برای معامله محصولات شرکت هایی است که خرید و فروش روزمره و زیاد دارند؛ همچنین بورس کالا توانسته شرکت ها و مصرف کنندگان بزرگ که عملا به برگزاری مناقصه در معاملات بزرگ الزام دارند را نجات داده تا آنها به صورت شفاف خرید و فروش کنند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد: بورس کالا، شرکت ها را از انجام تشریفات معاملات نجات داده و اجازه می دهد تا شرکت ها به صورت شفاف و مستقیم به معامله بپردازند.
وی عنوان کرد: مکانیسم بورس کالا در سال های گذشته، مشکلات فروش و قیمت گذاری شرکت های فولادی را برطرف کرده و این بورس امروز در مسیر توسعه ابزارهای مالی قدم برداشته است.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در ادامه به تامین مالی شرکت های تولیدکننده فولاد از طریق ابزارهای بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: بورس کالا اقدامات مثبتی در راستای طراحی و اجرای ابزارهای جدید مالی انجام داده است که این اتفاق می تواند به صنایع مختلف کمک کند بنابراین شرکت های تولید کننده برای تامین مالی باید از ابزارهای بازار سرمایه استفاده کنند تا این روش رفته رفته در بین طیف وسیعی از فعالان اقتصادی جای ثابتی باز کند.
وی همچنین به تامین مالی موفقیت آمیز تولیدکنندگان سنگ آهن و فولاد در سال گذشته از طریق انتشار اوراق سلف موازی اشاره کرد و افزود: بورس کالا می تواند برای تامین مالی صنعت فولاد در بازار داخلی و حتی خارجی تاثیرگذار باشد.
خلیفه سلطان در پایان گفت: بنابراین با توجه به ساز و کارهای بورس کالا باید تامین مالی تولید کنندگان صنایع مختلف از طریق بورس کالا و با قیمت مناسب صورت بگیرد تا تامین مالی از طریق بورس جایگزین تامین مالی از طریق بانک ها شود.

 

ارسال نظر