Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

زمین سرد با آسمان‌خراش بادی فضایی

گروه معماری Paolo Venturella از برنامه خارق‌العاده برای خنک‌سازی جهانی با آسمان خراش خنک‌کننده رونمایی کرد. این طراحی برای مقابله با گرمای جهانی و خنک کردن زمین ارائه شده است.

زمین سرد با آسمان‌خراش بادی فضایی

این آسمان‌خراش در فضا مانعی بین زمین و خورشید در مقابل گازهای گلخانه‌ای خواهد بود. انباشته شدن گرما در گلخانه‌ای بسیار بزرگ موجب گردش هوا و تولید باد برای سرد کردن سیاره و انرژی پاک می‌شود.

معماران ادعا می‌کنند برای مقابله با تغییرات آب و هوایی تنها راهبردهای جهانی موثر نیست و نتیجه این تغییرات بلاهای طبیعی است. بنابراین آنان آسمان‌خراش خیالی را با قدرت باد برای خنک‌سازی زمین طراحی کرده‌اند.

عملکرد این آسمان‌خراش مشابه برج‌های خورشیدی است. قدرت این آسمان‌خراش با نیروی توربین‌های بادی تامین خواهد شد که معماران در استفاده از انرژی تجدیدپذیر در ساختار طرح خود تاکید کرده‌اند.

هرچند در این ساختار از فناوری‌های خاص و پیشرفته استفاده نشده است، اما الهام‌بخش طرح‌های آینده معماری در این راستا خواهد بود.

 

ارسال نظر